Bebek Aşı Takvimi

861

Aşı Takvimi

Sağlık Bakanlığı’nın uygulamasındaki aşı takvimi aşağıda gösterilmektedir. Bebeğinizin veya çocuğunuzun aşıları ücretsiz olarak aile hekimliklerinde uygulanmaktadır.

çocuklarda ateş bebek aşı takvimi

Sağlık Bakanlığının aşı takvimi aşağıdaki şekildedir.

Aşı takviminin bebeğinizin / çocuğunuzun doğum tarihine göre hazırlanmış şeklini görmek için bağlantıya tıklayınız.

Aile hekiminizin kim olduğunu bilmiyorsanız öğrenmek için tıklayınız.

Eğer aile hekiminiz bulunduğunuz ilde/ilçede ise, kendisiyle veya aile sağlığı elemanıyla irtibata geçerek, aşılarla ilgili gerekli bilgileri kendisinden de alabilirsiniz. Aşılar konusunda, aile hekimliğinden de gerekli dönemlerde aranarak, aşılama için bebeğinizi veya çocuğunuzu aile sağlığı merkezine getirmeniz istenecektir.

Eğer şu an aile hekimliğinizin bulunduğu ilde değilseniz ve bu durum kısa ve geçici bir süre için böyle ise, en yakınınızdaki aile hekimliği birimine başvurarak, durumunuzu anlatınız. Bebeğinizin veya çocuğunuzun aşıları, misafir statüsünde yapılarak sisteme işlenecektir.

Ancak, şu an için aile hekimliğinizin bulunduğu ilde değilseniz ve bu durum kalıcı olacaksa, en yakın zamanda bulunduğunuz ilde/ilçede bir aile hekimliği birimine kaydınıızı aldırmanız gerekmektedir. Bu şekilde, bebeğinizin ve çocuğunuzun aşıları, geçiş yapmış olduğunuz aile hekimliği birimi tarafından yapılacaktır.

Aile hekimliği sistemi ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bağlantıya tıklayınız.

Saygılarımla.

PAYLAŞ
Please Login to comment
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir