Bugün Vestel Venüs Z10 konusunda yapmış olduğum incelemede belirttiğim bazı önemli konuların düzeltilmesiyle ilgili bir Vestel Venüs güncelleme haberinden bahsedeceğim.

Venüs Güncelleme Mesajı

13.12.2017 tarihi itibariyle telefonumda bir Vestel Venüs güncelleme uyarısı aldım.Mesaj, Venüs v1.24.0 Sürüm Notları başlığıyla yayımlandı. Bu mesaj, Vestel’in Venüs telefonlarına sunduğu ve sunacağı yazılım desteğini göstermesi açısından çok önemli. Çünkü, bu konuda Vestel’in yapacağı yerinde ve zamanında güncellemeler kullanıcı memnuniyetini özellikle artıracaktır.

Güncellemeyi İndirmek

Venüs güncelleme boyutu 496.5 MB.  Bu güncellemeyi telefona indirmek için onay verdiğinizde 496.5 MB büyüklüğündeki veri önce telefona indiriliyor. Bunu yapmadan önce, internet kotanızı veya wi-fi’ye bağlı olup olmadığınızı ve telefon şarjınızın yeterli olduğunu mutlaka kontrol edin. Gerekirse telefonunuzu şarja takın. Verdiğiniz onayla veriler indirildikten sonra telefon kapanıyor ve android sistemi yenilenerek yükleniyor. Telefonunuz açıldığında android sürümü değişmemiş ama yeni bir derleme sürümü yüklenmiş bir telefonunuz oluyor.


Güncelleme ile Gelen Değişiklikler

Bu güncelleme daha çok Venüs telefonlardaki programların daha iyi ve hızlı çalışmasını sağlamaya yönelik bir derleme aslında. Ama, bunun yanında telefona yeni özellikler de eklenmiş. Bence, en önemli düzeltme ise kamera özelliğinde olmuş.

Yapılan Derlemeler

Kamera ile İlgili Derlemeler

Vestel Destek ekibine daha önceden yapmış olduğum bazı önerilerde, kameranın video modunda iken dış ortam seslerini düzgün olarak görüntüye yansıtmadığını belirtmiştim. Özellikle arka fonda dış ortam seslerinin niteliğine ve yüksekliğine bağlı olarak ek tiz bir ses oluşuyordu. Bu konunun yazılımsal bir çözümü varsa uygulanmasını istemiştim. Bir cep telefonunda belki de insanların en çok dikkat ettiği konu telefonun fotoğraf ve video performansıdır. Çünkü, anılarını bu donanımla net bir şekilde hatırlayabiliyorlar. Gelen bu güncelleme ile, kameranın video modunda oluşan bu sorun çözülmüş. Bu Venüs severler açısından çok sevindirici bir durum.

Ana Ekran Tuşu ile İlgili Derlemeler.

Telefon güncellendikten sonra en çok hoşuma giden özelliklerden biri de, ana ekran (home) tuşuna gelen yeni özellik. Bu sayede, bu tuşun üzerinde parmağınızı sağa kaydırdığınızda o anda telefonda açık olan programlara geçiş yapabiliyorsunuz. Sola kaydırdığınızda ise geri tuşu özelliği kazanılıyor.

Vestel Venüs Android Güncellemesi Beklentisi

Venüs güncellemelerinin  devamının gelmesi hem Vestel için hem de Vestel’in  müşterileri için çok önemli. Müşterilerin telefonlardaki güncelleştirmelere telefonlarında bir sorun oluşturmamaları kaydıyla her zaman olumlu bakacaklarını düşünüyorum.

Müşterilerin beklentide olduğu güncellemelerin başında da, Android sürüm güncellemeleri gelmektedir. Android sürümlerinin, en güncel versiyona en kısa sürede güncellenebilmesi müşteriler için Vestel’e destek vermeye devam etmelerinde önemli bir nokta olacaktır. Bu güncelleme desteğinin de olabildiğince uzun süre telefonlara destek olarak sunulmasında fayda var. Vestel’in bu güncellemesi bir Android sürüm güncellemesi olmasa da Vestel’in bu konuda çalışmalar yaptığını göstermesi açısından, Android sürüm güncellemesi beklentisini de kuvvetlendirmektedir. Umarım, Vestel de bu konuya dikkat eder.


Vestel Venüs Z10 Android Oreo güncellemesi almıştır. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için ilgili yazımı okuyabilirsiniz.

Saygılarımla.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll Up
error: İçerik korumalıdır.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x