dr. Ali özgenç

Kısa Biyografi

Eğitimi

Dr. Ali ÖZGENÇ, Trabzon doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamlamıştır. Yüksek öğrenim için “Tıp” mesleğini seçmiş ve yine Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tercih ederek yüksek öğrenimini “Tıp” alanında tamamlamıştır.

Çalışma Hayatı

Tıp fakültesinden “Tıp Doktoru” olarak mezun olduktan sonra ilk görev yeri olan Rize iline 2002 yılında ataması yapılmış ve Rize İlinde pratisyen hekim olarak göreve başlamıştır. Rize ilinde bu tarihten itibaren, “pratisyen hekim” olarak 1. basamak, 2.basamak ve 3.basamak sağlık kuruluşlarında mesleki alanda çalışmalar yapmış, bunun yanında da idari görevlerde bulunmuştur. Rize’deki çalışma hayatına askerlik görevi süresince ara vermiş ve bu dönemi de Ankara’da hekim olarak çalışmaya devam ederek tamamlamıştır.

Aile Hekimliği

Dr. Ali ÖZGENÇ 05.01.2009 tarihi itibariyle “Aile Hekimi” olarak Rize ilinde halen görev yapmaktadır. Aile hekimliği sistemine ilk geçildiği tarihten itibaren, aile hekimliğinin özellikle pratisyen hekimlik alanına yeni bir soluk getirmesi ile mesleki alanda yapılan yanlışların önüne geçebilmek amacıyla, özellikle Fındıklı Aile Sağlığı Merkezi’ndeki arkadaşlarıyla birlikte “Tıp Hukuku” alanına ilgi duyarak, hekimlere karşı yapılan zorlamalara, yıpratmalara karşı durulabilecek “Tıp Hukuku” temelinde,  mesleki onuru ve hasta haklarını ön planda tutan bir ortam oluşturulması çalışmaları içerisinde olmuştur.

Dr. Ali ÖZGENÇ’in Özel Hayatı

Dr. Ali ÖZGENÇ, evli ve iki çocuk babasıdır.

error: İçerik korumalıdır.