Android Cihazlarda E-Nabız Uygulaması Kullanımı


E-nabız uygulaması için genel bilgi edinmek için “E-Nabız Nedir?” butonuna tıklayınız. Android cihazlara e-nabız yüklemek için ise, Android Cihazlar İçin E-Nabız İndir” butonuna tıklayınız. Android cihazlarda e-nabız uygulaması hakkında bilgi almak için ve uygulama indirildikten sonra ise, aşağıdaki açıklamaları okuyabilirsiniz.

Android Cihazlarda E-Nabız Uygulamasının İlk Kullanımı

Android cihazınıza e-nabızı yükledikten sonra, e-nabız programını açtığınızda, sisteme T.C Kimlik Numaranızı ve e-nabız şifrenizi girmeniz gerekmektedir. E-nabız şifreniz yoksa e-devlet şifresi ile giriş’i seçerek işlem yapabilirsiniz. E-nabız şifrenizi girdikten sonra, sistem sizi önce bir bilgilendirme sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfada herhangi bir onay butonu yok. Sadece, merak ettiğiniz konular varsa bu kısımları okuyabilirsiniz. Daha sonra bu sayfayı kapatın. Android için E-nabız programı kaldığı yerden devam edecektir. İlk kullanımda e-nabız programı size programdaki butonlar hakkında bilgi verdikten sonra, programda kullanacağınız hesabın seçimini soracaktır. Buradaki hesap seçimini telefon için kullandığınız hesabı seçerek (diğer programlarda da seçmiş olduğunuz)  işlemlere devam edin. Eğer, telefonunuzda Google Fit yüklü ise, program Google Fit’e bağlanmak ve Google Fit’e veri göndermek için sizden izin isteyecektir.”İzin Ver” butonunu tıkladıktan sonra bu sefer e-nabız uygulaması sizden verilere ulaşabilmek için izin isteyecektir.Yine “izin ver” butonunu tıklayın ve devam edin.

Android Cihazlarda E-nabız

Profil Sayfası

Android cihazınızda ilk kullanımda açılan sayfa profil sayfanız. Açılan android cihazlarda E-nabız ekranında profil resminiz, adınız soyadınız, bulunduğunuz il ile birlikte yaş, boy ve kan grubunuz görülmekte. Ayrıca, aile hekiminizin adı ve soyadı da aynı sayfada görüntülenmekte. Sayfanın alt kısmına doğru ise, ilaçlarınız, bildirimleriniz ve randevularınız mevcut. Bu sayfada yapacağınız düzenlemeler için “Profilimi Düzenle” butonunu kullanın. Bu sayfada dikkat edeceğiniz bir nokta da, sağ üst kısımdaki simge. Bu simgeye bastığınızda, çocuklarınızın bilgilerine kolay erişim kısayoluna girmiş olursunuz. Ancak, eşinizin izni varsa.


İlaçlarım

İlaçlarım başlığı altında, ilaç hatırlatmalarınız mevcut. Ekranın sağ alt kısmında mevcut olan alarm butonuna basarak, hatırlatma ekleyebiliyorsunuz.

Bildirimlerim

Bu kısımda ise, elektronik sağlık kaydınıza kimlerin eriştiğini görüyorsunuz.

Randevularım

Bu başlık altında ise kendiniz için ve bilgilerini sizinle paylaşan kişiler için randevu sağlık tesisi randevusu alabiliyorsunuz.

Grafikler


Bu başlık ekranın sol üst köşesindeki üç yatay çizgi üzerine tıkladığınızda açılan menüde ilk sırada yer almaktadır. Grafiklere tıkladığınızda programa girmiş olduğunuz bilgilerin grafik olarak gösterilişini görebilmektesiniz. Programa girerken “Google Fit” entegrasyonu yaptıysanız burada Google Fit’ten alınan bilgileri de grafik olarak görebilirsiniz.

Paylaşım

Bu başlık altında paylaşım ayarlarınızı yapın.  Benim önerim aile hekiminizle ve muayene olduğunuz hekimle bilgilerinizi paylaşmayı seçmeniz yönünde olacaktır.

Acil Durum

Bu başlığa bastığınızda da e-nabız sizden konumunuza ulaşabilmek için izin isteyecektir. İzin verdiğinizde “112 ARA” tuşu haritayla birlikte görünecektir. Bu butonu kullanarak 112’yi aradığınızda, haritada gösterilen konum bilginizle birlikte, acil durum bilgileriniz de otomatik olarak 112 birimine iletilecektir. Bu sayede, 112’nin yerinizi bulması çok daha kolay olacaktır. Özellikle, adres bilgisi verilemeyen durumlarda bu özellik hayat kurtarıcı olacaktır.

Randevu Al

Bu başlık altında kendiniz için veya size yetki verilmiş olan başka birisi için, sağlık tesisinden randevu alabilirsiniz.

Şifre Üret

Bu başlık, sisteme cihaz ekleme ile ilgili

Şikayet Bildir

Buradan da şikayet etmeyi düşündüğünüz bir durum varsa, bu durumu buradan yazabilirsiniz. Ancak, yapacağınız şikayetlerin şikayetten ziyade sistemi düzeltmeye yönelik, işleyişi düzeltmek amaçlı tavsiyeler olmasını öneririm. Var olan sorunlarla ilgili bilgi alma şeklinde de yaklaşımda bulunabilirsiniz. Çünkü, sağlıkla ilgili olarak hizmet aldığınız tesislerin mevzuatını büyük ihtimalle, çok net bilemiyor olabilirsiniz. Bu konuya yakın bir konu olarak “Hekiminizi Şikayet Etmeden Önce Dikkat Edin” başlıklı yazımı da okuyabilirsiniz.

Çıkış Yap

Bu seçeneği seçtiğinizde, programdan çıkarsınız. Programdan çıktığınız gibi hesabınızdan da çıkarsınız. Yani, programa tekrar girmek istediğinizde, kimlik numaranızı ve şifrenizi yeniden girmeniz gerekir. Eğer, android cihazınız herkesin elinde gezmeyen bir cihazsa ve uygulama şifresi de kullanıyorsanız, bu seçeneği seçmeden arka planda programın açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde her seferinde programı açmak için giriş işlemlerini tekrarlamazsınız.

(Visited 50 times, 1 visits today)

Bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik korumalıdır.