Deneyliklerle anlaşması olan aile hekimliklerinin, diğer adıyla bireysel yaşatbilgeliklerin, çözümleme (tahlil) isteme yetkileri vardır. bireysel yaşatbilge düzeniyle ilgili genel bilgilendirme için “Aile Hekimliği ve Merak Edilenler” başlıklı yazı okunabilir.Aile hekimliğinizde, bireysel yaşatbilgenizin önerdiği çözümleme (tahlil) için, yaşatbilgeniz size buluşma günü belirleyebilirÇözümlemelerin istenmesiyle ilgili, “Tahlilleri Kim İster, Kim Değerlendirir?” başlıklı yazı da okunabilir. Bu yazıda ise, aile hekimliği laboratuvar sonuçları alanlarına ulaşabilmeniz için, aşağıda bir bağlantı sıralaması oluşturulmuştur.

Kimi Bireysel Yaşatbilgelik (Aile Hekimliği) Çözümleme Sonuçları

Aile hekimliği laboratuvar çözümleme sonucunuzu görebilmeniz için, bir aile hekimliği biriminde, sizden çözümleme istenmiş olmalıdır.

İllere Göre Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuçları

Aşağıdaki tablodan, bazı illerin Halk Sağlığı Laboratuvarları sonuç ekranlarına ulaşabilirsiniz.
ŞEHİRLERAİLE HEKİMLİĞİ ( HALK SAĞLIĞI LABORATUVARI) LABORATUVAR SONUÇLARI
ADANAADANA AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
AFYONKARAHİSARAFYONKARAHİSAR AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
AKSARAYAKSARAY AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
AMASYAAMASYA AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
ANKARAANKARA AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
ANTALYAANTALYA AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
ARTVİNARTVİN AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
AYDINAYDIN AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
BALIKESİRBALIKESİR AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
BATMANBATMAN AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
ÇANAKKALEÇANAKKALE AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
ÇORUMÇORUM AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
DENİZLİDENİZLİ AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
DİYARBAKIRDİYARBAKIR AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
ERZURUMERZURUM AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
HATAYHATAY AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
İSTANBULİSTANBUL AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
İZMİRİZMİR AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
KAHRAMANMARAŞKAHRAMANMARAŞ AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
KARABÜKKARABÜK AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
MARDİNMARDİN AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
MERSİNMERSİN AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
RİZERİZE AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI
TRABZONTRABZON AİLE HEKİMLİĞİ LABORATUVAR SONUÇLARI

Çözümlemeler Hangi Deneyliklerde Çalışılıyor?


Çözümlemeler, bireysel yaşatbilgenizin anlaşması olması durumunda, ilin Halk Sağlığı Laboratuvarında çalışılır. Aşağıdaki bağlantılarda da genellikle Halk Sağlığı Laboratuvarı sonuç alanlarına erişim sağlanmaktadır. Kimi illerde ise bireysel yaşatbilgeler, sayrıyeri (hastane) deneylikleriyle da anlaşma yapmış olabilirler. Bu türden anlaşması olan yerlerde sonuçlar da anlaşma yapılan sayrıyeri deneylik sonuç alanından paylaşılmaktadır.

Çözümleme Sonuçlarını Göremezseniz Gözden Geçirmeniz Gerekenler

Burada adı geçen aile hekimliği, Aile Sağlığı Merkezlerindeki aile hekimliği birimidir. Sayrıyerlerinde var olan aile hekimliği toplubakılık (poliklinik) alanları değildir. Sayrıyerindeki bir aile hekimliği bölümüne başvurduysanız ve sizden çözümleme istendiyse, bunun için sayrıyerinin (hastanenin) geçerli ağ alanından veya e-nabız üzerinden sonuçlarınızı görebilirsiniz. Sonuçlara ulaşmaya çalışırken karşılaştığınız sorunlar için ilgili başlıkları okuyunuz. Bu başlıklar altındaki yönlendirmeleri uygulayınız. Yönlendirmelerde sorununuzu bulamadıysanız ya da yönlendirmeleri uygulayarak sonuca ulaşamadıysanız, hekimsel ile iletişime geçiniz ([email protected]).

Çözümleme Sonuç Alanı Açılmıyorsa

Bağlantıya tıklandığında, yeni alan açılmadıysa, sorun hekimsel kaynaklı olabilir. Ayrıca, yönlendirilme yapılan alanın bilgileri değiştiğinde de benzer sorun ortaya çıkar. Bu tür durumlar için hekimsel ile iletişime ([email protected]) geçebilirsiniz.

Çözümleme Sonuç Alanı Açılıyor Ama Sonuçlar Düzgün Görülemiyorsa

Yönlendirme yapılıyor, gerekli bilgileri doğru girseniz de, yanlış bilgi girildiği belirtiliyorsa, aile hekimliği biriminde hiç çözümleme yaptırmamış olabilirsiniz.

Yönlendirme yapılıyor ama açılan alanda sonuçlar düzgün görülemiyor. Bu durum genellikle, yönlendirilmiş olduğunuz alanın özellikleri ile ilgilidir. Eğer, ios işletim dizgeli bir aygıtta böyle bir sorun yaşarsanız, şunları gözden geçirin. Safari tarayıcısında sorun oluşuyorsa, masaüstü görünüme geçerek deneyin. Herhangi bir değişiklik olmazsa, chrome tarayıcı indirerek yeniden deneyiniz. En iyi sonuçlar chrome veya firefox tarayıcılarla elde edilmektedir. Chrome tarayıcıyı indirdikten sonra, yeniden denediğinizde de sorun devam ediyorsa, chrome tarayıcıda masaüstü görünümüne geçiniz.


Yönlendirildiğiniz Alanda Sonuçlarınız Yoksa

  • Öncelikle, sizden içeriğin alındığı ili, doğru seçmiş olduğunuzu gözden geçirin. 
  • Ancak, il seçimi doğruysa, istenilen bilgileri doğru girip girmediğinizi gözden geçirin.
  • Ayrıca, aile hekimliği biriminin halk sağlığı deneyliğiyle anlaşması olduğundan emin olmalısınız. Bunun için, kendi bireysel yaşatbilgenizle görüşün.
  • Yönlendirdiğiniz alanların hekimsel ile doğrudan ilgisi olmadığını unutmayın. Bu nedenle, alanlarla ilgili düzeltme gereken durumlarda alan sahibi olan kurumla iletişime geçmek gerekecektir. Bu kurum da genellikle, ilin sağlık yöneticiliğidir. Böyle bir durumda, ilgili ilin sağlık yöneticiliğinin geçerli ağ alanına girerek, burada “iletişim” başlığı altındaki bölümde belirtilen iletişim yöntemlerini kullanabilirsiniz.
  • Ancak, yine de sorunun hekimsel ile ilgili olduğunu düşünüyorsanız[email protected]‘a ileti gönderebilirsiniz. Ayrıca, iletiyi gönderirken, hangi ilin sonuç alanına ulaşamadığınızı iletinizde belirtiniz. Aradığınız ilin bireysel yaşatbilge sonuçları hekimsel’de yoksa, bildiğiniz bağlantıları da iletebilirsiniz.

Çözümleme Sonuçlarımı Başka Nereden Öğrenebilirim?

Yukarıdaki bağlantının çalışmadığı durumlarda, seçenek olarak çözümleme sonuçlarını e-nabız üzerinden de görebilirsiniz.

Görsel Kaynağı

Görseli Darko Stojanovic Pixabay‘a yükledi.

Bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.