Bazı Hastanelerin Laboratuvar Sonuçları


Bazı Hastanelerin Laboratuvar Sonuç Ekranları

Aşağıda bazı hastanelerin laboratuvar sonuçları için kısayollar paylaşılmaya çalışılmıştır. Hazırlanan tabloda elimizden geldiğince, hastanelerin laboratuvar sonuçlarına ulaşabilmeniz için, bir tablo oluşturulmuştur. Bu tablonun “bul” yazan kısmına,tahlil yapılmış olan hastanenin adı yazıldığında, tabloda çıkacak olan hastane ismine tıkladığınızda ilgili bağlantı açılacaktır.

Bazı Hastanelerin Laboratuvar Sonuçları

ŞEHİRLERHASTANE ADI
ARTVİN
GİRESUNGİRESUN BULANCAK DEVLET HASTANESİ
GİRESUNGİRESUN KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ
GİRESUNGİRESUN KAMU HASTANELER BİRLİĞİ
GİRESUNGİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR DEVLET HASTANESİ
GİRESUNGİRESUN ÜNİVERSİTESİ PROF. DR. A. İLHAN ÖZDEMİR EAH.
GİRESUNGİRESUN TİREBOLU DEVLET HASTANESİ
GİRESUNGİRESUN YAĞLIDERE DEVLET HASTANESİ
RİZERİZE ÖZEL ŞAR HASTANESİ
RİZERİZE KAMU HASTANELER BİRLİĞİ LABORATUVAR SONUÇ EKRANI
TRABZONTRABZON KAMU HASTANELER BİRLİĞİ LABORATUVAR SONUÇ EKRANLARI
TRABZONKTÜ TIP FAKÜLTESİ FARABİ HASTANESİ
TRABZONÖZEL İMPERİAL HASTANESİ
ÜLKE GENELİ HASTANE GRUBUMEDİCALPARK
Bu alanda, Türkiye genelindeki bazı illerdeki özel, devlet (kamu hastaneler birliği ve/veya hastanenin kendi sonuç sistemi üzerinden) veya üniversite hastanelerinin laboratuvar sonuç ekranları paylaşılmaktadır.

Hangi Hastanelerin Laboratuvar Sonuçlarına Ulaşabilirim?

Sonuç ekranlarını internet üstünden paylaşan tüm hastanelerin, laboratuvar sonuç ekranları buradan paylaşılmaya çalışılmaktadır. Bu paylaşıma özel ve üniversite hastaneleri de dahil edilmiştir. Hekimsel.com sistemine girilmiş olmak kaydıyla bu hastanelerin laboratuvar sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Tahlil Sonuçlarını Göremiyorum.

Eğer, yukarıdaki tablodan tahlil sonuçlarını göremediyseniz, muhtemelen tahlil sonuçlarınızı görmek istediğiniz hastane sisteme dahil olmamıştır. Ancak, hastane ismi çıktığı halde sonuç ekranına ulaşamadıysanız bu durumu bize [email protected] adresine e-posta göndererek iletiniz. Ayrıca, sonuçlarını görmek istediğiniz hastaneler de varsa bu konuda da aynı e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.


Tahlil Sonuçlarına Ulaştıktan Sonra

Tahlil sonuçlarına ulaştıktan sonra tahlillerinizi, tahlil değer aralıklarına bakarak anlamlandırmaya çalışmayın. Bu tahlil sonuçları değerlendirmesini ancak bir doktor yapabilir. Tahlil sonuçlarınızın paylaşımındaki asıl neden tahlillerinizi bir doktora göstermek istediğinizde gösterebilmenizdir. Tahlillerinizin değerlendirilmesinde mümkün olduğunca sizi muayene eden hekime sonuçlarınızı göstermeye özen gösterin.

Tahlil Sonuçalrını Başka Nereden Öğrenebilirim?

Tahlil sonuçlarınıza ulaşabilmeniz için e-nabız uygulamasını kullanabilirsiniz. E-nabız uygulamasına giriş için ve uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için “E-Nabız Uygulaması Nedir ve Nasıl işler?” adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Aile Hekimliğinde Yapılan Tahliller

Aile hekimliğinde yapılan tahlilleri bu alandan göremezsiniz. Aile hekimliğinde yapılan tahliller genellikle Sağlık Müdürlükleri’ne bağlı çalışan “Halk Sağlığı Laboratuvarları” bünyesindeki laboratuvarlarda çalışılır. Bu nedenle de aile hekimliğinde yapılan tahlilleri görmek için genel olarak “Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuçları” başlıklı yazımdan öğrenebilirsiniz.


Ancak, bazı aile hekimliği birimleri “Halk Sağlığı Laboratuvarları” dışında mesela hastane laboratuvarlarıyla da anlaşma yapabilmektedirler. Bu nedenle, bu tür anlaşması olan aile hekimliği birimlerinde, sizden tahlil istenilmişse, bu tahlilin sonucunu ilgili hastanenin laboratuvar sonuç ekranından görebilmektesiniz. Böyle bir durumun olup olmadığını kendi aile hekimliği biriminize danışarak öğrenebilirsiniz.

Saygılarımla.

(Visited 10 times, 1 visits today)

Bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik korumalıdır.