Kanser Tarama Tahlilleri ve Açıklamaları


[vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1565080955535{background-image: url(https://hekimsel.com/hekimsel-content/uploads/2018/01/hekimsel-arka-plan-renkli-soldurulmuş-2.jpg?id=5024) !important;}”][vc_column css=”.vc_custom_1565080963918{background-color: #efefef !important;}”][vc_column_text]

Kanser Tarama Tahlilleri , başlığı altında kanserin erken teşhisine yönelik kanser tarama tahlillerinin sonuçları paylaşılmaktadır.

Kanser Nedir?

Kanserle ilgili genel bilgiye ulaşmak için “Kanser ve Yengeç” adlı yazımı okuyabilirsiniz.


Kanser Tarama Tahlilleri ve Kanserin Erken Teşhisi

Bazı tarama tetkikleri ile kanserin bazı türleri erkenden tespit edilebilmekte ve bu şekilde de kanserin bazı türlerine karşı tedavi başarısı yükselebilmekte hatta kanser daha başlamadan önlenebilmektedir.

Bu testler tarama testidir ve amaç kanseri en erken evrede yakalamaya çalışmaktır.

Bu tahlillerden biri de kadınlarda bazı kanserlere yol açabilen HPV virusu ile ilgili tahlildir. HPV virusunu tespit etmeye yönelik yapılan işlemler için,  ilgili bölüme HPV Tarama Sonuçları başlığı altından ulaşabilirsiniz.


Ayrıca, yine kadınlarda meme kanserine karşı aile hekiminize başvurarak riskli gruplar ve muayene yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında aile hekiminizin de uygun görmesiyle KETEM aracılığı ile aile hekiminiz sizi meme kanseri ile ilgili görüntüleme yöntemlerine de yönlendirebilir.

Bunun dışında hem erkeklerde hem de kadınlarda kolon kanserine yönelik olarak uygulanan testlerle de kolon kanseri erken evrede yakalanmaya çalışılmaktadır. Bu testle ilgili bilgiyi aile hekiminizden alabilirsiniz. Hekiminiz gerekli gördüğünde size bu testi de uygulatabilir.

Kanser Testleri

Yukarıda sayılan tarama testleri dışında yapılan kansere yönelik bir çok test vardır. Ancak, bu testler kanser teşhisi düşünülen hastalara uygulana testlerdir. Kanserin türünü ve yayılım durumunu anlamaya yönelik olarak yapılmakta olup, sağlıklı kişilere tarama amacıyla uygulanmazlar.

Saygılarımla.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik korumalıdır.