Trabzon KTÜ Farabi Hastanesi laboratuvar sonuç alanına, bağlantıya tıklanarak erişilebilir. Bu bağlantıyla, KTÜ Farabi Hastanesi Laboratuvar sonuç arayüzüne yönlendirilirsiniz. Böylece, arayüzde gerekli bilgileri girerek, çözümleme (tahlil) sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Resmi Ağ Alanı

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi için, hastanenin resmi ağ alanına erişebilirsiniz. Bu nedenle, resmi ağ bulunağı için, http://www.ktu.edu.tr/farabi bağlantısına tıklayınız.


Çözümlemeler Hangi Deneyliklerde Çalışılıyor?

Tahliller, “Hastane Laboratuvarında” çalışılmaktadır. Ayrıca, yukarıdaki bağlantıdan, ilgili deneylik sonuç arayüzüne erişim sağlanmaktadır.

Çözümleme Sonuçlarını Başka Nereden Öğrenebilirim?

Yukarıdaki bağlantılardan sonuç alanına erişememiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda, ayrıca, e-nabız oturumunuzdan, çözümleme sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Ancak, kimi durumlarda, e-nabız’a bu bilgilerin yansıması gecikir veya hiç yansımaz.

Yaşatbilgenin Sizin İçin İstediği Çözümleme, Nerelerde Yapılabilir?


Yönlendirileceğiniz bağlantıda, aradığınız çözümleme türünün, hangi kurumlarda yapılabildiği konusunda, bireylerin bilgilendirilmesi amaçlanmıştır. Burada paylaşılan bilgiler, geçici içerik çözümleme gereçleri yokluğu gibi durumlarda, çözümleme yapılamamasını öngöremez.

Sonuç Alanı Açılmıyorsa?

Ayrıca, bağlantıya tıklandığında, yeni alan açılmadıysa, sorun hekimsel kaynaklı olabilir. Ancak, yönlendirilme yapılan alanın bilgileri değiştiğinde de benzer sorun ortaya çıkar. Ancak, böyle durumlar için, hekimsel ile iletişime ([email protected]) geçebilirsiniz.

Deneylik Sonuçlarına Ulaşabilmek İçin Gerekenler

KTÜ Tıp Fakültesi laboratuvar sonuçları için kimlik, dosya numarası ve kişiye özel şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Farabi Hastanesinde yapılmış olan, çözümleme bilgilerine ulaşılabilinmesi için, kimi bilgilere gereksinim duyulmaktadır. Bu bilgiler, TC Kimlik No, Hasta Dosya Numarası ve kişisel özel şifre bilgisidir. Bundan dolayı, dosya numarası ve kişisel şifre bilgisi, Farabi Hastanesi Halkla İlişkiler Biriminden kişinin kendisince öğrenilmelidir. Ayrıca, şifreler, kişinin kendisinin başvurması durumunda, imzalı olarak kişiye sunulmaktadır.

Yönlendirildiğiniz Alanda Sonuçlarınız Yoksa

 • Öncelikle, istenilen bilgileri doğru girip girmediğinizi gözden geçirin.
 • Ancak, yönlendirdiğiniz alanların hekimsel ile doğrudan ilgisi olmadığını unutmayın. Bu nedenle, alanlarla ilgili düzeltme gereken durumlarda, alanın kullanıcısı olan kurumla iletişime geçmek gerekecektir. Ayrıca, bu kurum da, KTÜ Tıp Fakültesi yöneticiliğidir.

Ancak, yine de sorunun hekimsel ile ilgili olduğunu düşünüyorsanız[email protected]‘a ileti gönderebilirsiniz. Ayrıca, iletiyi gönderirken, hangi hastanenin sonuç alanına ulaşamadığınızı iletinizde belirtiniz. Ayrıca, aradığınız hastanenin sonuçları hekimselde yoksa, bildiğiniz bağlantıları da iletebilirsiniz.

Yazıda Kullanılan Görseller

Yazıda kullanılan görseller, Pixabay aracılığıyla “Ticari kullanım için ücretsizdir. Atıfta bulunulmasına gerek yoktur.” yetki belgesiyle yazıda kullanılmaktadır. Ayrıca, bu yazının, öne çıkan görselini, Belova59 Pixabay‘a yükledi. “Sağlık İncelemesinden Doğru Yararlanın” görselini, Clker-Free-Vector-Images Pixabay‘a yükledi. “Çözümlemeyi Kim İster, Sonuçları Kim Değerlendirir?” görselini, Clker-Free-Vector-Images Pixabay‘a yükledi. “Kimi İllerin Aile Hekimliği Çözümleme Sonuçları” görselini, Clker-Free-Vector-Images Pixabay‘a yükledi.

(Visited 134 times, 1 visits today)

7 thoughts on “KTÜ Farabi Hastanesi Laboratuvar Sonuçları”

 1. hastanenizden tahlil sonuçlarını almak istiyorum TC kimlik dosya No var şifre itiyor hastalar şifre alabiliyor mu sadece doktorlara mı has teşekkür ederim

  1. KTÜ Farabi Hastanesi laboratuvar sonuçlarını görebilmeniz için, hastanın hastanede iken kendisinin halkla ilişkiler birimine başvurarak kendine özel şifre talep etmesi gerekiyor. Bu şifre sadece hastanın kendisine imza karşılığı olarak veriliyor. Şifre için hastanın bizzat kendisinin başvurması gerekiyor. Daha ayrıntılı bilgi için hastanenin ilgili biriminden bilgi alabilirsiniz.

 2. iyi gunler ben tahlil sonuclarimi gore billek icin Halak iliskilerden dosya numarayi vede sifreyi aldim ama site de acmiyor sonuclari lutfen yarfimci olurmusunuz

  1. İyi günler.
   Tekrar kontrol ettim site açılıyor ve bilgiler doğru girildiğinde sonuç ekranı görüntüleniyor. Dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.
   1- Mutlaka “KTÜ Farabi Hast. Lab. Sonuçları” butonuna tıkladığınızdan emin olun.
   2- T.C. kimlik numaranızı doğru girdiğinizden emin olun.
   3- Dosya numaranızı doğru girin
   4- Şifrenizi MUTLAKA BÜYÜK KÜÇÜK HARFE GÖRE GİRİN. Yani, şifrenizde harfler büyükse kesinlikle küçük harfle şifreyi yazmayın.
   5- Bu aşamaları doğru yaptıysanız ve hala siteye yönlendirilmediyseniz. Dosya numarası ve şifrenizi alırken doğru kimlik numarası verdiğinizden emin olun.
   6- Tüm bunlara rağmen yine site açılmadıysa, durumu şifreyi aldığınız yere bildirmeniz gerekmektedir.

   Dosya numaranızı ve şifrenizi bizimle veya yetkisiz bir başka kişiyle PAYLAŞMAYINIZ.

   Sorununuz bu aşamalarda değil de, siteye girdikten sonra görüntüleme ile ilgili ise, görmek istediğiniz sonuç üzerine gelerek ekranın altındaki “Bağlantıyı Aç” butonuna bastığınızdan emin olunuz. Gerekirse farklı bir tarayıcıda ya da bilgisayarda tekrar deneyiniz.
   Maalesef bu bilgiler dışında faydalı olabilecek başka bir şey yapamıyorum.
   Tüm bunları denediyseniz ve yine olmadıysa, ilgili kuruma başvurmanız en doğrusu olacaktır. Yani, KTÜ Farabi Hastanesi’ne.
   Saygılarımla.

 3. Nazmiye Karahasanoğlu

  Merhaba, biz İstanbul da yaşıyoruz ve bayram tatili için Trabzon a geldik. Bayramdan önce muayeneyr gittik tahlil verdik.Sonuçlara ulaşmamız gerekiyor. İstanbul da başka hastaneye gittiğimiz de rapor karşılaştırmamız gerekiyor Şimdi biz İstanbul da bulunuyoruz. Orada iken şifre almadık. Tahlil sonuçlarımız başka nasıl ulaşabiliriz. Şimdiden ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim.

  1. Şifre, kişinin bizzat başvurusu üzerine kendisine veriliyor, kişisel bilgi güvenliğini sağlayabilmek için. Bu nedenle Fakülteye direk olarak başvurmadan sonuçları internet ortamından görebilmeniz için size şifre verilmeyecektir. Bu konuda Trabzon’da bir yakınınız varsa fakülteye başvurarak bilgi alabilir. Geçmiş olsun.

   1. Nazmiye Karahasanoğlu

    Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Mesleğinizde, meslektaşlarınıza Mevlam kolaylık, başarılar versin. Hayırlı günler

Bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik korumalıdır.