Rize Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuçları


Rize aile hekimliği laboratuvar sonuç alanı, bağlantıya tıklanarak erişilebilir. Sonrasında, Rize aile hekimliği laboratuvar arayüzüne yönlendirilirsiniz. Arayüzde gerekli bilgileri girerek, içerik çözümleme (tahlil) sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Bu Alanda Yalnızca Bireysel Yaşatbilge (Aile Hekimliği) Sonuçları Mı Görülebiliyor?

Hayır. Halk sağlığı deneylikleri ile anlaşma yapmış olan, kurumların ve birimlerin içerik çözümleme sonuçları, yönlendirildiğiniz arayüze yansımaktadır. “Toplum Sağlığı Merkezleri” gibi kurumlar da, kendi sorumlulukları altındaki kişilerden istemde bulunduklarında, sonuçları bu alana yansır. Nedeni ise, bu kurumların da halk sağlığı deneylikleriyle (laboratuvarlarıyla) anlaşma yapmış olmasıdır.


Bütün Bireysel Yaşatbilge (Aile Hekimliği) Birimleri Aynı Deneylikle Mi Çalışıyor?

Hayır. Kimi bireysel yaşatbilge (aile hekimliği) birimleri, içerik çözümleme anlaşmalarını sayrıyerleriyle (hastanelerle) de yapmış olabilirler. Bu tür durumlarda yönlendirmeniz sayrıyeri sonuç arayüzüne yapılmaktadır. Sonuçlarınızı yaşatbilgenize (Tıp doktorunuza) danışmak için, yaşatbilgenizle “buluşma ayarlamayı ” unutmayın.

Yaşatbilgenin Sizin İçin İstediği Çözümleme, Nerelerde Yapılabilir?

Yönlendirileceğiniz bağlantıda aradığınız çözümleme türünün, hangi kurumlarda yapılabildiği konusunda, bireylerin bilgilendirilmesi amaçlanmıştır. Burada paylaşılan bilgiler, geçici içerik çözümleme gereçleri yokluğu gibi durumlarda çözümleme yapılamamasını öngöremez.


“Halk Sağlığı Laboratuvarı” başlığı altında çıkan çözümleme görevleri, yaşatbilgenin uygun gördüğünde isteyebileceği çözümleme türleridir.

Çözümlemeler Hangi Deneyliklerde Çalışılıyor?

Çözümlemeler, genellikle “Halk Sağlığı Laboratuvarında” çalışılmaktadır. Yukarıdaki bağlantıdan, ilgili deneylik sonuç arayüzüne erişim sağlanmaktadır. Ayrıca, halk sağlığı deneylikleriyle anlaşması olmayan birimler için, anlaşma yaptıkları kurumların sonuç arayüzleri eklenmektedir.

Çözümleme Sonuçlarını Başka Nereden Öğrenebilirim?

Yukarıdaki bağlantılardan sonuç alanına erişememiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda, kendi e-nabız oturumunuzdan, çözümleme sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Ancak, kimi durumlarda, e-nabız’a bu bilgilerin yansıması gecikir veya hiç yansımaz.

Çözümleme Sonuçlarını Göremezseniz Gözden Geçirmeniz Gerekenler

Burada adı geçen aile hekimliği, Aile Sağlığı Merkezlerindeki aile hekimliği birimidir. Hastanelerde mevcut olan aile hekimliği toplubakılık (poliklinik) alanları değildir. Sayrıyerindeki bir aile hekimliği bölümüne başvurduysanız ve sizden çözümleme istendiyse, bunun için sayrıyerinin (hastanenin) geçerli ağ alanından veya e-nabız üzerinden sonuçlarınızı görebilirsiniz. Sonuçlara ulaşmaya çalışırken karşılaştığınız sorunlar için ilgili başlıkları okuyunuz. Bu başlıklar altındaki yönlendirmeleri uygulayınız. Yönlendirmelerde sorununuzu bulamadıysanız ya da yönlendirmeleri uygulayarak sonuca ulaşamadıysanız, hekimsel ile iletişime geçiniz ([email protected]).

Çözümleme Sonuç Alanı Açılmıyorsa

Bağlantıya tıklandığında, yeni alan açılmadıysa, sorun hekimsel kaynaklı olabilir. Ayrıca, yönlendirilme yapılan alanın bilgileri değiştiğinde de benzer sorun ortaya çıkar. Bu tür durumlar için hekimsel ile iletişime ([email protected]) geçebilirsiniz.

Çözümleme Sonuç Alanı Açılıyor Ama Sonuçlar Düzgün Görülemiyorsa

Yönlendirme yapılıyor, gerekli bilgileri doğru girseniz de, yanlış bilgi girildiği belirtiliyorsa, aile hekimliği biriminde hiç çözümleme yaptırmamış olabilirsiniz.

Yönlendirme yapılıyor ama açılan alanda sonuçlar düzgün görülemiyor. Bu durum genellikle, yönlendirilmiş olduğunuz alanın özellikleri ile ilgilidir. Eğer, ios işletim dizgeli bir aygıtta böyle bir sorun yaşarsanız, şunları gözden geçirin. Safari tarayıcısında sorun oluşuyorsa, masaüstü görünüme geçerek deneyin. Herhangi bir değişiklik olmazsa, chrome tarayıcı indirerek yeniden deneyiniz. En iyi sonuçlar chrome veya firefox tarayıcılarla elde edilmektedir. Chrome tarayıcıyı indirdikten sonra, yeniden denediğinizde de sorun devam ediyorsa, chrome tarayıcıda masaüstü görünümüne geçiniz.

Yönlendirildiğiniz Alanda Sonuçlarınız Yoksa

  • Öncelikle, sizden içeriğin alındığı ili, doğru seçmiş olduğunuzu gözden geçirin. 
  • Ancak, il seçimi doğruysa, istenilen bilgileri doğru girip girmediğinizi gözden geçirin.
  • Ayrıca, aile hekimliği biriminin halk sağlığı deneyliğiyle anlaşması olduğundan emin olmalısınız. Bunun için, kendi bireysel yaşatbilgenizle görüşün.
  • Yönlendirdiğiniz alanların hekimsel ile doğrudan ilgisi olmadığını unutmayın. Bu nedenle, alanlarla ilgili düzeltme gereken durumlarda alan sahibi olan kurumla iletişime geçmek gerekecektir. Bu kurum da genellikle, ilin sağlık yöneticiliğidir. Böyle bir durumda, ilgili ilin sağlık yöneticiliğinin geçerli ağ alanına girerek, burada “iletişim” başlığı altındaki bölümde belirtilen iletişim yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Ancak, yine de sorunun hekimsel ile ilgili olduğunu düşünüyorsanız[email protected]‘a ileti gönderebilirsiniz. Ayrıca, iletiyi gönderirken, hangi ilin sonuç alanına ulaşamadığınızı iletinizde belirtiniz. Aradığınız ilin bireysel yaşatbilge sonuçları hekimsel’de yoksa, bildiğiniz bağlantıları da iletebilirsiniz.

Yazıda Kullanılan Görseller

Yazıda kullanılan görseller, Pixabay aracılığıyla “Ticari kullanım için ücretsizdir. Atıfta bulunulmasına gerek yoktur.” yetki belgesiyle yazıda kullanılmaktadır. Bu yazının, öne çıkan görselini martin Andreu Pixabay‘a yükledi. “Sağlık İncelemesinden Doğru Yararlanın” görselini, Clker-Free-Vector-Images Pixabay‘a yükledi. “Çözümlemeyi Kim İster, Sonuçları Kim Değerlendirir?” görselini, Clker-Free-Vector-Images Pixabay‘a yükledi. “Kimi İllerin Aile Hekimliği Çözümleme Sonuçları” görselini, Clker-Free-Vector-Images Pixabay‘a yükledi. Sağ olun.


Bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik korumalıdır.