Rize İli Kamu Hastaneler Birliği Laboratuvar Sonuç

Rize ilindeki kamu hastaneler birliğine bağlı tüm hastanelerde yaptırmış olduğunuz laboratuvar sonuçlarına ulaşmak için bu bölümü kullanabilirsiniz. Bu bölümdeki sonuçlar sadece Kamu Hastaneler Birliği çatısı altındaki devlet hastanelerini kapsamaktadır. “Rize İli Kamu Hastaneler Birliği Laboratuvarlarının Sonuç Ekranı”  kullanımını sadece bu birlik çatısı altındaki hastanelerde yapılan tahlil sonuçlarını sorgulamak için kullanınız.

Rize ilinde bulunan aile hekimliği birimlerinin sonuçlarına bu bölümden ulaşamazsınız. Aile hekimliği laboratuvar sonuçları için buraya tıklayınız.

Bu sonuç ekranından Rize‘de bulunan özel hastane ve polikliniklerin laboratuvar sonuç ekranına ulaşamazsınız.

Sonuç Ekranı Açılmıyorsa

Rize İli Kamu Hastaneler Birliği Laboratuvar Sonuç Ekranı” açılmıyorsa bu ilgili kurumun sorumluluğunda olup, tarafımızla bu konunun bir bağlantısı yoktur. Ancak, yine de sonuçlara ulaşamama durumunda [email protected] adresinden bize ulaşırsanız, sizlere yardımcı olmaya çalışırız.

Muayene Olma Hakkınızı Kaybetmeyin.

Lütfen başvurduğunuz sağlık kuruluşlarının kurallarına uyunuz. Bir sağlık kuruluşuna başvurduğunuzda size uygulanacak sağlık işlemleri için öncelikle bir hekimin sizi muayene etmesi gerekmektedir. Bir hekim tarafından muayene olduktan sonra hekimin sizinle ilgili yapacağı yönlendirmelere göre teşhis ve tedavi işlemleriniz netleşecektir. Bu konu ile ilgili olarak “Muayene Olma Hakkı Nedir?” başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Muayene olmadan kendinize herhangi bir işlem uygulatma yoluna gitmeyin ve böyle istekleri de kabul etmeyin.

Kendiniz Tahlil İstemeyin ve Değerlendirmeyin.

Tahliller konusunda, tahlil isteme hakkının sadece sizi muayene eden hekime ait olduğunu unutmadan hareket edin. Tahlilleri kimin isteyeceğini ve kimin değerlendirebileceğini “Tahlilleri Kim İster ve Kim Değerlendirir?” başlıklı yazımda okuyabilirsiniz. Ancak, yine de sizi muayene eden hekim dışında, kimsenin sizden tahlil siteme hakkı olmadığını belirteyim. Bunun anlamı konu komşunun tavsiyeleri ile, diyetisyen vs. gibi hekim dışı mesleklerin önerileri ile sizden hekiminiz tahlil istemeyecektir.  Ancak, siz hekiminize muayene için başvurduğunuzda, hekiminize şikayetlerinizin yanı sıra korkularınızdan veya kendi düşüncelerinizden de elbetteki bahsedebilirsiniz. Hekiminiz sizin anlattıklarınızı da dikkate yine kendi uygun gördüğü şekilde alabilir.

Hekimsel.com

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll Up
error: İçerik korumalıdır.
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x