Ayrıntılı Yaş Hesabı ve Bebekler, Çocuklar

Şununla paylaş: Yazı İçeriği1 Ayrıntılı Yaş Hesabı2 Yaş Konusu3 Yaş Konusundaki Tereddütler4 Yaş Hesabı Ayrıntılı Yaş Hesabı Ayrıntılı yaş hesabıı için yaş hesaplama aracı kullanılabilir. Yaş konusundaki bu hesaplama aracını ayrıca bebek ve çocuklarınızın persentillerini hesaplayabilmek için de kullanabilirsiniz. Yaş Konusu Çocuğunuzun yaşını hesaplamak, eskiden beri bir çok ortamda tartışmalara neden olabilen konudur. Bu ortamlardan […]

Ayrıntılı Yaş Hesabı

Tanıtım Alanı

Ayrıntılı yaş hesabıı için yaş hesaplama aracı kullanılabilir. Yaş konusundaki bu hesaplama aracını ayrıca bebek ve çocuklarınızın persentillerini hesaplayabilmek için de kullanabilirsiniz.

Yaş Konusu

Çocuğunuzun yaşını hesaplamak, eskiden beri bir çok ortamda tartışmalara neden olabilen konudur. Bu ortamlardan en önemlisi de babaanne,anneanne ve dede ortamlarıdır. Şu yaştan gün aldı. Bayramdan sonra doğdu. Hasat mevsiminde doğdu. Dedesi vefat ettikten bir hafta sonra doğdu. Bu ifadelerle çocuğun kesin doğum zamanı ve yaşı tahmin edilmeye çalışılırdı eskiden. Elbette, günümüzde doğum tarihi net bir şekilde nüfusa iletildiğinde doğru olarak nüfus bilgilerine ulaşılabiliyor. Ama, yine de yaş konusunda ayrıntılı yaş hesabı için yardıma ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu yazıda ayrıntılı yaş hesabı için yazıya bir hesaplama aracı eklendi. Bu hesaplama aracı ile yaşınızı günlük, haftalık ve aylık olarak hesaplayabilirsiniz. Çocuklarınız için de ilgili persentil tablolarında kolayca kullanabilirsiniz.

Yaş Konusundaki Tereddütler

Yaş konusunda en büyük karışıklık özellikle yaşlıların kullandığı 2 yaşından gün aldı gibi ifadeler. Aslında, bu ifade tamamen doğru. Ama bazı yaşlılar iki yaşından gün aldı ifadesini çocuk 2 yaşındaymış gibi kullanabiliyor. Hata da burada başlıyor. 1 yıl 1 ay 2 günlük bebek 2 yaşından 1 ay 2 gün gün almıştır. Ama, 2 yaşında değil 1 yaşındadır. Yaş ifadesi yıl olarak yaşın karşılığı olmaktadır. Bu bebek 2 yılını tamamladığında 2 yaşına girmiş olur. Yani, o an itibariyle 2 yaşında olup artık 3 yaşından gün almaya başlar.

Tanıtım Alanı

Yaş Hesabı

Yaş konusu genel olarak yıl olarak yaşı temsil etmektedir. Bu konudaki sorunların en büyüğü çocuğun doğduğunda yıl olarak yaşının sıfır olduğunun anlaşılamamasından kaynaklanmaktadır. Sıfır yaşında diye elbette hiç bir bebeğe yaklaşılmıyor. Ama, sıfır yıl yaşındaki bebeklere, iki aylık, üç aylık gibi ay olarak yaş ifadesi kullanılmaktadır. Burada söylenmeye çalışılan aslında 2 aylık  bebek için, bebeğin  0 yıl 2 aylık olduğudur. Aslında bebek sıfır yıl yaşındadır.

Yaş konusu burada da bitmiyor. İlk ayını doldurmayan bebekler de aslında sıfır aylıktır. Sıfır aylık olan bebekler de 10 günlük, 20 günlük şeklindeki ifadelerle ifade ediliyor. 10 günlük bir bebeğin yaşı aslında 0 yıl, 0 ay, 10 günlüktür. Ancak, bu şekilde ifade edilmeden direk olarak 10 günlük şeklinde yaşı söylenir.

Saygılarımla.

Tanıtım Alanı

3 thoughts on “Ayrıntılı Yaş Hesabı ve Bebekler, Çocuklar”

  1. YAŞ HESABI KONUSUNDA ŞU ANA KADAR ARAŞTIRDIĞIM EN GÜZEL MAKALE. NEDEN ARAŞTIRDIM DERSENİZ. KORONA-VİRÜS KAPSAMINDA ON YAŞ VE ALTINDA ÇOCUĞU OLAN DEVLET MEMURU BAYANLARA İDARİ İZİN VERİLMİŞTİ. KIZIM 25 NİSAN 2011 DOĞUMLU VE 2021 YILI 25 NİSAN TARİHİNDEN İTİBAREN HENÜZ DAHA ON YAŞINDA SAYILMASI GEREKİRKEN, 26 NİSANDA ON BİR YAŞINDA OLDU DİYE MÜDÜRÜM İZNİMİ İPTAL EDEREK BENİ İŞE ÇAĞIRDI. HALBU Kİ İŞİMİ EVDEN DE YAPABİLİYORDUM. TEŞEKKÜRLER..

Bir yorum yapın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Tanıtım Alanı
Bağlantıyı kopyala