Aqualert – Su İçmeyi Özendiren Program

Yazı İçeriği1 Aqualert2 Sağlığımız İçin İlk Şart “Su İçmek”3 Su İçmeyi Hatırlayabilmek4 Aqualert ve Google Fit5 Aqualert’in Amacı Yazının son güncellemesi 31 Mayıs 2020, güncellemeyi yapan Hekimsel.com Aqualert “Aqualert” adlı cep telefonu programı sağlığımızı korumamız için ne kadar su tüketmemiz gerektiğini hesaplayarak, bizi gün içinde uyaran ve içtiğimiz suları kaydedebileceğimiz, ücretsiz bir “su içme hatırlatma […]

Tanıtım

Yazının son güncellemesi 31 Mayıs 2020, güncellemeyi yapan Hekimsel.com

Su İçmeyi Hatırlatan Bir Program: Aqualert

Aqualert

“Aqualert” adlı cep telefonu programı sağlığımızı korumamız için ne kadar su tüketmemiz gerektiğini hesaplayarak, bizi gün içinde uyaran ve içtiğimiz suları kaydedebileceğimiz, ücretsiz bir “su içme hatırlatma programı”. Programın internet sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sağlığımız İçin İlk Şart “Su İçmek”

Bir çoğumuz vücudumuzun düzgün çalışmasını istiyoruz ve bunun için televizyonlardan, internetten çeşitli bilgiler araştırarak vücudumuzun sağlıklı durumunu korumak için elimizden geleni yaptığımızı düşünüyoruz. Bu durumlar, hasta olduğumuz durumlarda ya da bir yakınımız hasta olduğunda çok daha belirgin oluyor. Ancak, vücut sağlığımızı korumamız için gereken şeyler sürekli, basit ve kolayca yapabileceğimiz şeyler olmalı ki bir  haftalık, bir aylık bir süreçte hemen bitmesin. Sürekli yaptığımız doğru işlemler vücudumuzun sağlığını korumak için ilk şarttır. Bu ilk şart  su içmektir. Su içmenin sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu Susuz Kalmayın, Sağlığınızı Koruyun adlı yazımda da okuyabilirsiniz.

Su içmenin ne kadar önemli olduğu toplumun her kesimi tarafından bilinmekle birlikte, insanlar günde ne kadar su içmeleri gerektiğini bilmiyorlar. Aslında, insanlar sadece susadıkları zaman su içmeleri gerektiğini düşünüyorlar. Oysa durum böyle değil. Bu durumun nasıl olduğunu Aqualert adlı programı cep telefonunuza yükleyerek kolayca çözebilirsiniz. Android işletim sistemli bir cep telefonu kullanıyorsanız programı indirmek için Aqualert” linkine tıklayabilir, kullandığınız telefon iphone ise  programı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Su İçmeyi Hatırlayabilmek

Aqualert, adlı program insanların sadece susadıkları zaman değil, belli aralıklarla belli miktarda su içmeleri gerektiğini insanlara hatırlatan bir program. Bu sayede, insanlar su içmeleri konusunda motive ediliyorlar.

Programı cep telefonunuza ilk yüklediğinizde, program sizden bazı bilgiler istiyor. Bu bilgiler, boy, kilo, cinsiyet, yaşam tarzı gibi bilgiler. Bu bilgileri doğru girmeniz sizin için çok önemli. Çünkü, bu bilgilere göre program, sizin ne kadar su ihtiyacınız olduğunu hesaplıyor. Hesaplanan bu su miktarını örneğin “2250 ml” olarak belirleyen program, daha önceden seçmiş olduğunuz bardak boyutlarına göre, içtiğiniz her suyu programa girşinizde bu miktardan düşerek, gün içinde ne kadar daha su içmeniz gerektiğini size belirtiyor.

Program, ayrıca günlük olarak içilen su miktarlarını bir grafik üzerinde göstererek sizin haftalık olarak su içme performansınızı gözünüzün önüne seriyor.

Aqualert ve Google Fit

Programın güzel özelliklerinden biri de “Google Fit” ile senkronize olabilmesi. Bilindiği gibi Google Fit, Google’ın sağlık alanındaki tüm bilgileri topladığı bir sağlık bilgi havuzu. Google Fit konusunda ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.  Aqualert kurulum aşamasında size Google Fit ile senkronize olmak isteyip istemediğinizi sorararak, kabul etmeniz halinde Google Fit’te kayıtlı olan boy, kilo, cinsiyet bilgilerinizi kullanarak sizin için içmeniz gereken su miktarını hesaplayabiliyor. Bu özelliği kurulum aşamasından sonra da ayarlar kısmından etkinleştirebiliyorsunuz.

Aqualert’in Amacı

Aqualert’in asıl amacı kişilerin düzenli ve yeterli su içmelerini sağlayabilecek alışkanlığı kişilere kazandırmak. Bu nedenle bu alışkanlığı kazanana kadar programı doğru ve düzgün kullanarak veri girişlerini doğru yapar ve programın hatırlatmalarına birebir uyarsanız bir süre sonra su içme alışkanlığını edinmiş olmanıza engel hiç bir durum olmayacaktır.

Yeterli ve düzenli su içme alışkanlığınızı elde ettikten sonra program size sıkıcı gelebilecektir. Bu nedenle, bu alışkanlık kazanıldıkltan sonra dilerseniz programı telefonunuzdan kaldırabilirisiniz. Ama, su içmeyi çevrenizde herkese önerin ve bu programı veya sizin bulduğunuz başka su içme programlarını da insanların sağlıklarını korumalarına yardımcı olmak için çevrenizdekilere önerin.

Su içmek pahalı bir işlem değil. Su içmek, zor bir işlem değil. Su içmek her yerde yapamayacağınız bir işlem değil.  Peki, o zaman neden su içmeyelim?

Tanıtım

1 thoughts on “Aqualert – Su İçmeyi Özendiren Program”

  1. Sen de su içmeyi unutuyorsan, En kaliteli bu ‘Su İçme Hatırlatıcı’ uygulaması gün içinde su içmeyi hatırlaman için sana yardımcı oluyor. Sende hemen iOS telefonuna indirip kurup deneyebilirsin.

    https://apple.co/2zOY2vt

Bir yorum yapın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Tanıtım