Yetişkinler İçin Sağlıklı Yaşam Önerileri

Şununla paylaş: Yazı İçeriği1 Sağlıklı Yaşam2 Sağlıklı Olma Hakkımı Biliyor Muyum?3 Sağlık Haklarımı Biliyor Muyum?4 Yetişkinler İçin Sağlıklı Yaşam5 Sağlıklı Yaşam Sadece Yetişkinlerin Hakkı Mı? (Last Updated On: 31 Mayıs 2020)Sağlıklı Yaşam Yetişkinler için sağlıklı yaşam konusunda önerilerde bulunmaya çalışacağım bu kısımda öncelikle sağlıklı yaşam konusunun insanlar için önemini irdelemek istedim. Sağlıklı yaşam konusu bebeklikten […]

(Last Updated On: 31 Mayıs 2020)

Sağlıklı Yaşam Önerileri

Sağlıklı Yaşam

Yetişkinler için sağlıklı yaşam konusunda önerilerde bulunmaya çalışacağım bu kısımda öncelikle sağlıklı yaşam konusunun insanlar için önemini irdelemek istedim. Sağlıklı yaşam konusu bebeklikten yaşlılığa kadar her tür yaş grubundaki her tür insanı ilgilendirir ve sağlıklılık halinin devamı her insanın ana hakları arasında yer almaktadır.

Sağlıklı Olma Hakkımı Biliyor Muyum?

Her insanın haklarından biri olmasına rağmen sağlık konusundaki haklarımızdan nedense bihaberiz. Bunun asıl nedeni ise var olan sağlığımızın değerini yeterince bilememiz. Sağlığımızın değerini gerçekten bilseydik, yaşadığımız her an sağlığımızı tehlikeye atmadan yaşamaya çalışırdık.

Sağlıklı yaşam konusunda uygulamaya yönelik hareketleri sağlığımız tehlikeye girmeden ne yazık ki uygulama eğiliminde değiliz. Düşünsenize kaçımız herhangi bir şikayetimiz yokken günde 2 lt su içiyoruz?

Sağlık Haklarımı Biliyor Muyum?

Sağlık konusunda haklarımızı biliyor muyuz diye sizlere sorsam belki de çoğumuz evet cevabını verecektir. Sağlık haklarımız nedir diye sorduğumuzda devletin kendi sağlık tesislerinde bizleri ücretsiz muayene ortamını sağlaması gerektiği, ücretsiz ilaç teminin olması gerektiği gibi bir çok şey sayabiliriz.Sağlık konusundaki haklarımızı sayarken bir çok hukuki tanımın içinde kendimize hukuki haklar bulmaya çalışabiliriz. Ancak, burada asıl anlatmaya çalıştığım konu sağlık hakkımızı daha sağlığımızı kaybetmeden yerine getirebileceğimiz bazı düzenlemelerle bizim kendimizin kullanabilme bilincimiz. Yani, hasta olmadan önce su içmek, hareketsizleşmemek, yediğimiz ve içtiğimiz gıdalara dikkat etmek. İşte, asıl haklarımız bunlar. Daha doğrusu bu konularda bilinçlenebilmemiz.

Yetişkinler İçin Sağlıklı Yaşam

Yetişkinler için sağlıklı yaşam önerileri kısmında, yetişkinlere yönelik önerileri sunmaya çalışıyorum. Bu alandaki hesaplamalar ve tablolar da elbette yine yetişkinlerin kullanımına yönelik hesaplamalar ve tablolar olarak karşımıza çıkacak.

Yetişkinleri için sağlıklı yaşam konusunda bu konuyla ilgili siteye bir çok başlık ekledim. Bu başlıklara menü kısmından ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı Yaşam Sadece Yetişkinlerin Hakkı Mı?

Sağlıklı yaşam sadece yetişkinlerin hakkı değil tabii ki. Bebeklerimizin ve çocuklarımızın da hakkı. Hatta, gelecekte sağlıklı yaşam konusunda bilinçli daha çok yetişkin sayısına ulaşabilmek için, öncelikle çocuklarımızı sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirmeliyiz. İş burada da bitmemeli ve bu bilinçlendirmeyi çocuklarımızın hayatında uygulamaya sokabilmeliyiz. Çocuklarımız için bunları düşünürken elbette öncelikle kendimiz sağlıklı yaşam konusunda bilinçlenmeli ve hayat tarzımızı gözden geçirmeliyiz. Bu şekilde çocuğumuza daha gerçekçi örnek oluruz.

Saygılarımla.

Tanıtım Alanı

Bir yorum yapın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

!!! Tanıtım Engelleyici Uyarısı !!!

Tarayıcınızda tanıtım engelleyici kullanmaktasınız. Hekimsel.com giderlerini,  hekimsel.com üzerinden yayınlanan tanıtımlardan elde ettiği gelirlerle karşılamaktadır. Hekimsele  destek olmak için bu engelleyiciyi en azından hekimsel için kullanmayınız.

Scroll to Top
Tanıtım Alanı
Bağlantıyı kopyala