Bebek Aşı Takvimi

Yazının son güncellemesi 31 Mayıs 2020, güncellemeyi yapan Hekimsel.com Aşı Takvimi T.C. Sağlık Bakanlığı’nın uygulamasındaki aşı takvimi aşağıda gösterilmektedir. Bebeğinizin veya çocuğunuzun aşıları ücretsiz olarak aile hekimliklerinde uygulanmaktadır. Aşı takviminin bebeğinizin / çocuğunuzun doğum tarihine göre hazırlanmış şeklini görmek için bağlantıya tıklayınız. Ancak, aşılarınızın en baştan beri bu aralıklara göre yapılmış olmasına dikkat edin. Aşılarda […]

Tanıtım

Yazının son güncellemesi 31 Mayıs 2020, güncellemeyi yapan Hekimsel.com

Sağlık Bakanlığı Bebek Aşı Takvimi

Tanıtım

Aşı Takvimi

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın uygulamasındaki aşı takvimi aşağıda gösterilmektedir. Bebeğinizin veya çocuğunuzun aşıları ücretsiz olarak aile hekimliklerinde uygulanmaktadır.

Aşı takviminin bebeğinizin / çocuğunuzun doğum tarihine göre hazırlanmış şeklini görmek için bağlantıya tıklayınız. Ancak, aşılarınızın en baştan beri bu aralıklara göre yapılmış olmasına dikkat edin. Aşılarda herhangi bir nedenden dolayı hekim tarafından erteleme yapıldıysa, bu konuda en net bilgiyi aile hekiminizden alabilirsiniz. Aile hekiminizin kim olduğunu bilmiyorsanız öğrenmek için bağlantıya tıklayınız. Bebeğinize özel olarak hazırlanmış en net aşı takvimi aile hekiminizin size vermiş olduğu aşı takvimidir.

Eğer aile hekiminiz bulunduğunuz ilde/ilçede ise, kendisiyle veya aile sağlığı elemanıyla irtibata geçerek, aşılarla ilgili gerekli bilgileri kendisinden de alabilirsiniz. Aşılar konusunda, aile hekimliğinden de gerekli dönemlerde aranarak, aşılama için bebeğinizi veya çocuğunuzu aile sağlığı merkezine getirmeniz istenecektir.

Eğer şu an aile hekimliğinizin bulunduğu ilde değilseniz ve bu durum kısa ve geçici bir süre için böyle ise, en yakınınızdaki aile hekimliği birimine başvurarak, durumunuzu anlatınız. Bebeğinizin veya çocuğunuzun aşıları, misafir statüsünde yapılarak sisteme işlenecektir.

Ancak, şu an için aile hekimliğinizin bulunduğu ilde değilseniz ve bu durum kalıcı olacaksa, en yakın zamanda bulunduğunuz ilde/ilçede bir aile hekimliği birimine kaydınıızı aldırmanız gerekmektedir. Bu şekilde, bebeğinizin ve çocuğunuzun aşıları, geçiş yapmış olduğunuz aile hekimliği birimi tarafından yapılacaktır. Aile hekimliği sistemi ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bağlantıya tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı’nın onayı dışındaki aşılar hekim tarafından uygun görülürse bebeğinize / çocuğunuza uygulanır. 

Saygılarımla.

Tanıtım

Bir yorum yapın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Tanıtım