Kalça Ölçümü , Önemi ve Değerlendirilmesi

Şununla paylaş: Yazı İçeriği1 Kalça Ölçüsü Nedir?1.1 Kalça Ölçümü Nasıl Yapılır?1.2 Kalça Ölçüsü Nelere Bağlıdır?1.3 İdeal Kalça Ölçüsü Nedir? (Last Updated On: 31 Mayıs 2020)Kalça Ölçüsü Nedir? Vücut ölçülerinden biri de kalça ölçüsüdür. Kalça ölçümü genellikle kıyafetlerle ilgili konularda ön plana çıksa da aslında sağlık konusunda da önemli olan bir ölçüdür. Bu ölçü ile hesaplanabilen […]

(Last Updated On: 31 Mayıs 2020)

Kalça Ölçümü

Kalça Ölçüsü Nedir?

Vücut ölçülerinden biri de kalça ölçüsüdür. Kalça ölçümü genellikle kıyafetlerle ilgili konularda ön plana çıksa da aslında sağlık konusunda da önemli olan bir ölçüdür. Bu ölçü ile hesaplanabilen bel-kalça oranı vücudumuzla ilgili bize bilgiler vermektedir.

Kalça Ölçümü Nasıl Yapılır?

Tanıtım Alanı

Kalça ölüsünü almadan önce düz bir zeminde olduğunuzdan emin olun. Esnemeyen bir mezura kullanın. Ölçüm yapılırken dik durmanız ve mümkün olduğunca kıyafetlerinizi sıyırmış olmanız ölçümün doğruluğunu olumlu yönde etkileyecektir.

Kalça ölçümü için, basenlerin en uç noktasından başlanarak, kalçaların en dıştaki noktasından mezurayı çepeçevre sarmak gerekiyor.

Kalça Ölçüsü Nelere Bağlıdır?

Kalça ölçüsü kişinin beslenme tarzına ve spor alışkanlıklarına göre değişebilmektedir. Ama, unutmamak gerekir ki kalça ölçüsünde genetik ve vücut yapısı da çok önemli roller oynamaktadır.

İdeal Kalça Ölçüsü Nedir?

İdeal kalça ölçüsü tabiri aslında çok doğru bir tabir değildir. Çünkü, sayısal olarak ideal ölçü demek doğru değildir. Çünkü, diğer vücut ölçülerinde olduğu gibi vücut ölçüleri tek başına değil tüm diğer vücut ölçüleriyle en anlamlı hale gelir. Bunun anlamı şudur.İdeal ölçülere ulaşabilmek için kendinizi çok fazla zorlamayın. Herkesin vücut yapısı farklıdır. Bu nedenle ölçüler arasındaki uyumu yakalayabilmek daha doğru bir karar olacaktır. Sağlıklı olan da budur.

Ancak, ideal kalça ölçüsünün ne olduğu ile ilgili hesaplamaları diğer hesaplamalarla birlikte kullanarak vücudunuza uygulayabilirseniz doğru yaklaşıma ulaşmış olursunuz. Örneğin bel kalça oranı hakkındaki yazıyı okuyarak, kalça ölçüsünün değerlendirilmesi konusunda bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla.

Tanıtım Alanı

Bir yorum yapın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

!!! Tanıtım Engelleyici Uyarısı !!!

Tarayıcınızda tanıtım engelleyici kullanmaktasınız. Hekimsel.com giderlerini,  hekimsel.com üzerinden yayınlanan tanıtımlardan elde ettiği gelirlerle karşılamaktadır. Hekimsele  destek olmak için bu engelleyiciyi en azından hekimsel için kullanmayınız.

Scroll to Top
Tanıtım Alanı
Bağlantıyı kopyala