Hekimsel Konuk Yazar Bilgilendirmesi

Siz de bilgisayar ağlarında yazılarınız bulunsun, düşünceleriniz diğer insanlarla paylaşılsın istiyor musunuz? Bunun için, yazılarınızı sağlıkla ilgili konularda hekimsel.com‘a gönderin. Ayrıca, hekimsel konuk yazar bilgilendirmesi için yazıyı okumanız yeterlidir.

Hekimsel’de Yazı Paylaşma Koşulları


 1. Yazılarınızı gönüllülük koşuluyla, konuk yazar olarak paylaşmak için, hekimsele e-ileti ([email protected]) yoluyla başvurabilirsiniz.
 2. E-ileti ile başvuruda kendi gerçek adınızı, soyadınızı, iletişim bilgilerinizi, kısa özgeçmişinizi yalnızca hekimselle paylaşırsınız. Bu bilgiler, herkese açık paylaşılmayacaktır.
 3. Yazınız, isterseniz belirleyeceğiniz takma adla, yayınlabilir. Ayrıca, yazınızla birlikte yayınlanmasını istediğiniz, iletişim bilgilerinizi de e-ileti ile paylaşabilirsiniz.
 4. Yazıların, sağlık alanıyla ilgili ve ilintili olması yeğlenir.
 5. E-iletiyle gönderilenler, hekimselce değerlendirilerek yayınlanıp yayınlanmayacağına onay verilir.
 6. Ayrıca, yazıların ve varsa görsel gibi eklerinin telif haklarına uygun olması gerekmektedir.
 7. Yazıların genel kurallara uygun olması gerekmektedir. Ayrımcılık, bölücülük içeren ve bir kişiyi, kurumu veya topluluğu aşağılayan yazılar yayımlanmayacaktır. Ayrıca, yazıların ülke yönetimiyle ilgili olmaması da gerekmektedir.
 8. Onay verilen yazılar, sizin adınıza (seçiminize bağlı olarak takma adınıza) yayınlanmaktadır.
 9. Yazıların yayınlanma süreleri ile ilgili bir kısıtlama yoktur. Ancak, gerek görüldüğünde yazılar yayından kaldırılmaktadır. Bu gereklilikle ilgili hekimselce herhangi bir açıklama yapılmamaktadır. Yayından kaldırılan yazılar, hekimselce ek bir izne gerek duyulmadan yeniden yayınlanmaktadır.
 10. Hekimselce yayınlanması uygun görülmeyen yazılar hekimselde yayınlanmamaktadır.
 11. Yayınlanan ya da yayınlanmayan yazılarınız için herhangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır. Yazımız yayınlanırsa, gönüllülük koşuluyla yayınlanmaktadır.
 12. Yazılarla ilgili onay sürecinde, gözden kaçabilen telif hakkı, genel kurallara uygunsuzluk gibi durumlarda, sorumluluk yazara ait olup, bu tür durumlarda yazı belirli bir süre için (düzeltmelerin uygulanması için) ya da süresiz olarak yayından kaldırılmaktadır.
 13. Gözden geçirme sırasında, hekimsel yazıda değişiklik yapma yetkisini kullanmaktadır. (Hekimsel yapmış olduğu değişikliklerden sorumludur.) Ayrıca, yazı eklerini kullanma veya kullanmama ya da bunların yerine başka ekler kullanma yetkisini de kullanmaktadır.
 14. Hekimselin yapacağı değişiklikler yazının içeriğini, anlamını ve özgünlüğünü bozmayacak biçimde olacaktır.
 15. Yazının, yazarca yazılmış durumunun güncel tıp bilimine aykırı olmaması beklenmektedir. Ancak, yeni bilimsel yazılar veya araştırmalar kaynak gösterilerek, yazarın bu konudaki düşünceleri de yayınlanmaktadır.
 16. Hekimsel, bu koşulları her an değiştirebilme ve düzenleyebilme yetkilerini saklı tutar.

Yazımı Nereye Göndermem Gerekiyor?

Yukarıdaki koşulları kabul ediyorsanız, hekimsel konuk yazar düzeninde yazılarınızı paylaşmak için, yazınızı [email protected] adresine gönderebilirsiniz. Yazınız, hekimselce incelendikten sonra size bilgi verilecektir.

Hekimsel Konuk Yazar Düzeni ve Hekimsel.com Kullanım Koşulları

Hekimsel.com genel kullanım koşulları bölümünü de gözden geçirerek, hekimsel kullanımıyla ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.

Görsel Kaynağı

Görseli StockSnap Pixabay‘a yükledi.

Hekimsel.com

Bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Reklamlar
Bağlantıyı kopyala