Hatay Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuçları

Hatay ilinde aile hekimliği biriminde tarafınızdan istenen tahlillerin sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

(Last Updated On: 9 Ocak 2021)

[responsivevoice_button voice=”Turkish Male” buttontext=”Yazıyı Dinle”]

Hatay Aile Hekimliği Birimi Tahlil Sonuç Sayfası İçin Buraya Tıklayın

E-Nabız Üzerinden Tahlil Sonuçlarınızı Görün

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Resmi Sayfası

Hangi Tahlil Nerede Yapılabiliyor?

Tahlil Sonuçları

Tanıtım Alanı

Hatay aile hekimliği tahlil sonuçlarını görebilmek için doğru yerdesiniz.

Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuçlarını Görebilmek

Hatay Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuç sayfasına ulaşabilmek için, “Hatay Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuçları” bağlantısına tıklamanız yeterlidir. Bağlantıya tıkladığınızda, Hatay ilindeki herhangi bir (Hatay Halk Sağlığı Laboratuvarıyla anlaşması olan) aile hekimliği biriminde alınmış olan tahlilleriniz için ilgili resmi sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfanın girişinde gerekli bilgileri girerek laboratuvar sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Bu Sayfada Sadece Aile Hekimliği Sonuçları Mı Görülebiliyor?

Bu ekranda, Halk Sağlığı Laboratuvarında incelemesi yapılmış olan tüm tahlil sonuçlarını görebilirsiniz. Halk Sağlığı Laboratuvarı ile anlaşma yapmış olan tüm kurumların tahlil sonuçları bu ekrana yansımaktadır. Aile hekimliği birimlerinin çoğu da Halk Sağlığı Laboratuvarı ile anlaşmalı oldukları için bu sayfadan aile hekimliği sonuçlarını  da görebiliyorsunuz. Toplum Sağlığı Merkezleri gibi kurumlar da kan tahlili istediklerinde, sonuçlarını bu sayfadan görebilirsiniz. Çünkü, Toplum Sağlığı Merkezleri de Halk Sağlığı Laboratuvarlarıyla anlaşma yapmaktadırlar.

Ayrıca, az da olsa bazı Evde Bakım Birimleri Toplum Sağlığı Merkezleri bünyesinde de bulunmaktadır. Böyle durumu olan yani Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Evde Bakım Birimleri tarafından istenmiş olan kan tahlilleri sonuçlarını da, bu sayfadan görebilirsiniz. Hastane bünyesindeki Evde Bakım Birimleri için ise hastanelerin laboratuvar sonuç sayfalarından sonuçlarınızı görebilirsiniz. 

Bazı Aile Hekimliği Birimleri ise, laboratuvar anlaşmalarını hastanelerle yapmış olabilirler. Bu tür durumlarda yönlendirmeniz hastane laboratuvar sonuç ekranına yapılır.

Tahlil sonuçlarınızı hekiminize danışmak için hekiminizden randevu almayı unutmayın.

Doktorunuzun Sizin İçin İstediği Test Nerelerde Yapılabiliyor?

Yönlendirileceğiniz bağlantıda aradığınız testin hangi merkezlerde yapılabildiği konusunda tarafınızın bilgi sahibi olması amaçlanmış olup, geçici test kitleri yokluğu gibi özel durumlarda testin yapılamaması durumunu belirleyemez.

Halk Sağlığı Laboratuvarı başlığı altında çıkan laboratuvar hizmetleri, aile hekimliği biriminin başka bir laboratuvarla anlaşması olmaması durumunda, aile hekiminizin uygun gördüğünde isteyebileceği testlerdir. Ayrıntılı bilgiyi kendi aile hekiminizden öğrenebilirsiniz.

Tanıtım Alanı

Tahliller Hangi Laboratuvarda Çalışılıyor?

Aile hekimliğinde alınmış olan kan örnekleri, aile hekiminizin anlaşması olması durumunda Halk Sağlığı Laboratuvarına gönderilmektedir. Yukarıdaki, bağlantıdan Halk Sağlığı Laboratuvarı sonuç sayfasına erişim sağlanarak, sonuçlarınızı görebilmeniz sağlanmaktadır. Ayrıca, Halk Sağlığı Laboratuvarıyla anlaşması olmayan hekimler için de anlaşma yaptıkları kurumların laboratuvar sonuç sayfaları eklenmektedir.

Tahlil Sonuçlarını Başka Nereden Öğrenebilirim?

Bir şekilde yukarıdaki laboratuvar sonuçları bağlantısından sonuç sayfasına ulaşamadıysanız, alternatif olarak kendi e-nabız hesabınızdan laboratuvar sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Ancak, bazı durumlarda, e-nabız hesabınıza bu bilgilerin (sizinle ilgili olmayan başka durumlardan dolayı) yansıması gecikebilir veya hiç yansımayabilir.

Tahlil Sonuçlarınızı Göremiyorsanız Kontrol Etmeniz Gereken Bir Kaç Şey Olabilir.

DİKKAT! Burada kastedilen aile hekimliği birimi,Aile Sağlığı Merkezlerindeki aile hekimliği birimidir, hastanelerde mevcut olan aile hekimlikleri değildir. Hastanedeki bir aile hekimliği polikliniğine başvurduysanız ve sizden kan tahlili istendiyse, bunun için hastanenin web sonuç ekranından veya e-nabız sisteminden sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Tahlil Sonuçlarına Ulaşamıyor Musunuz?

İlinizdeki anlaşmalı bir aile hekimliği biriminde tahlilleriniz yapıldıysa ve aile hekimliği laboratuvar sonuç ekranını göremiyorsanız, aşağıdaki işlemleri dikkatlice kontrol ediniz. 

Tahlil sonuçlarınız için gerekli bağlantıya bastıktan sonra, ilgili sayfa hiç açılmıyorsa, hekimsel.com sitesi üzerinde bir hata olabilir veya yönlendirilme yapılan sayfanın adresi değiştirilmiş olabilir. Bu tür durumlar için hekimsel.com sitesi ile iletişime geçebilirisniz.

Yönlendirme yapıldığı halde, açılan sayfada tüm tahlil sonuçlarını net olarak göremiyorsanız buradaki sorun sitemizle ilgili değil yönlendirilmiş olduğunuz sayfanın özellikleri ile ilgilidir. Bu sorunu eğer ios işletim sistemli bir cihazda ve safari web tarayıcısında yaşıyorsanız, öncelikle masaüstü görünüme geçerek tekrar deneyin. Herhangi bir değişiklik olmazsa, chrome tarayıcı indirerek tekrar deneyiniz. En iyi sonuçlar chrome veya firefox web tarayıcılarla elde edilmektedir. Chrome tarayıcıyı indirdikten sonra yeniden denediğinizde de sonuç ekranını tam olarak kontrol edemediğinizi gözlemliyorsanız, chrome tarayıcıda masaüstü görünümüne geçiniz. Bu şekilde sorununuzun çözümlenmiş olmuş olması beklenir.

Tahlil sonuçlarınız için, ilgili sayfaya başarılı bir şekilde yönlendirildiğiniz halde aile hekimliği laboratuvar sonuçları sayfasında sonuçlarınızı göremiyorsanız,

  • Öncelikle sizden tahlilin alındığı ili doğru seçmiş olduğunuzdan emin olun. 
  • Eğer, il seçimi doğruysa, sizden istenilen bilgileri (T.C. Kimlik No gibi) doğru girip girmediğinizi kontrol ediniz.
  • Yukarıdaki tüm işlemlerin doğru olduğunu düşünüyorsanız, aile hekimliği biriminin Halk Sağlığı Laboratuvarıyla anlaşması olduğundan ve kan tahlillerinin çalışılmak üzere Halk Sağlığı Laboratuvarı’na gönderilmiş olduğundan emin olunuz. Bu durumdan emin olabilmek için kendi aile hekiminizden ve/veya İl Sağlık Müdürlüğü’nüzden konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.
  • Unutulmaması gerekir ki yönlendirdiğimiz sayfaların tarafımızla direk ilgisi olmayıp, bu sayfalarla ilgili düzeltme gereken durumlarda sayfa sahibi olan kurumla iletişime geçmek gerekecektir. Bu kurum da genellikle, ilin Sağlık Müdürlüğü’dür. Böyle bir  gereksinim durumunda, ilgili ilin resmi Sağlık Müdürlüğü web sitesine girerek, burada “iletişim” başlığı altındaki kısımda belirtilen iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Sorunun bizim sitemizle ilgili olduğunu düşünüyorsanız[email protected] adresine durumu bildirir bir e-posta gönderebilirsiniz. Bu e-postayı gönderirken size geri dönüş yapmamız için, lütfen hangi ilin sonuç ekranına ulaşamadığınızı e-postanıza yazınız. Ayrıca, aradığınız ilin aile hekimliği sonuçları sitemizde yoksa ve sonuçların internet sistemi üzerinde bulunduğu bağlantıyı biliyorsanız, iletişim kanallarından bizimle paylaşabilirsiniz.

Tanıtım Alanı

Bir yorum yapın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

!!! Tanıtım Engelleyici Uyarısı !!!

Tarayıcınızda tanıtım engelleyici kullanmaktasınız. Hekimsel.com giderlerini,  hekimsel.com üzerinden yayınlanan tanıtımlardan elde ettiği gelirlerle karşılamaktadır. Hekimsele  destek olmak için bu engelleyiciyi en azından hekimsel için kullanmayınız.

Scroll to Top
Tanıtım Alanı
Bağlantıyı kopyala