Merkezi Randevu Sistemi ve Randevu Almak


Sağlık Tesislerinden Randevu Almak

Günümüzde, internetin yaygınlaşmasıyla bir çok konuda daha kolay ve hızlı hareket edebiliyoruz. Buna örnek olarak, sağlık tesislerinden randevu almayı çok rahat bir şekilde gösterebiliriz. Randevu sisteminde gelinen yeni boyutsa merkezi randevu sistemidir.

Sağlık tesisleri için,  internetten veya telefonla randevu almak her sağlık tesisine göre farklılıklar içerebiliyor. Dahası randevu almak için öncelikle ilgili sağlık tesisinin randevu sisteminin olması ve bunu aktif şekilde kullanıyor olması gerekiyor. Devlete bağlı hastaneler ve bazı aile hekimlikleri için randevu sistemi mevcut olup, MHRS olarak adlandırılmaktadır. Bunun dışındaki sağlık tesislerinin ise, kendilerine özel randevu sistemi vardır. Bu tesislerin randevu sistemi ile ilgili bilgiyi kendi resmi web sitelerinden öğrenebilirsiniz.

MHRS Sistemi

MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi)

Merkezi hastane randevu sistemi sadece devlete bağlı olarak çalışan hastaneleri kapsayan  bir randevu sistemidir. Bu sistemle özel hastane ve üniversite hastanelerinden randevu alamazsınız. 


MHRS’nin hizmet verdiği hastanelerden randevu alabilmek için, MHRS web sitesini, 182 telefon numarasını ve e-nabız sistemini kullanabilirsiniz.

MHRS ayrıca aile hekimliği sistemine de destek vermektedir.

MHRS’den Randevu Almadan Önce Bunlara Dikkat Edin

MHRS ile Randevu Almadan Önce

MHRS ile merkezi randevu almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.

  • Randevu alacağınız sağlık tesisinin MHRS’nin destek verdiği bir sağlık tesisi olması gerektiğini unutmayın. Özel hastanelerin, özel muayenehanelerin ve üniversite hastanelerinin kendilerine özel ayrı bir randevu sistemi vardır.
  • MHRS’den merkezi randevu alabilmek için randevu almak istediğiniz kişilerin kimlik bilgilerine ihtiyaç olacaktır.
  • MHRS’nin size merkezi randevu verebilmesi için hastanelerin veya aile hekimliklerinin randevu sistemine, randevu bilgilerini ulaştırmış olması gerekmektedir. MHRS günümüzde daha çok hastanelerin randevu sistemi olarak kullanılmaktadır. Ancak, aile hekimliklerinden de bu sistemi kullanmak isteyenler sisteme randevu bilgilerini girerek katılabilmektedirler. Ancak, bu konuda seçim aile hekimlerinindir.
  • MHRS sistemi üzerinde gösterilen hekimler yine sistem üzerinde gösterilen tarihte ve saatte randevuya uygundur. Sistem üzerindeki dolu olmayan tarih ve saat için, yine sistemin uygun olarak gösterdiği hekimden randevu alabilirsiniz.
  • Sistem üzerinden 15 günden daha ileri tarihe randevu alamazsınız.
  • Sistem üzerinden yan dal uzmanlık alanlarına randevu alamazsınız.
  • MHRS randevuları için E-Nabız sistemini de kullanbilirsiniz.

MHRS’den Randevu Almak

MHRS’den Merkezi Randevu Almak


MHRS’den randevu almak için aşağıdaki yollardan size uygun olanını kullanabilirsiniz.

MHRS Web Sayfası Üzerinden

Randevu için gerekli resmi internet sitesine bağlantısına basarak ulaşabilirisiniz.

182 Telefon Hattı Üzerinden

Eğer internet üzerinden değil de telefonla randevu almak istiyorsanız 182’yi arayabilirsiniz.

E-Nabız Üzerinden

E-Nabız kullanıyorsanız çok daha kolay ve hızlı bir şekilde e-nabız üzerinden de randevu alabilirsiniz.

Dikkat!

UNUTMAYIN! 182 Randevu Sistemi özel hastaneler, özel hekimler ve üniversite hastaneleri için geçerli değildir. Özel hastanelerin kendi web sitelerinden ve kendi telefon numaralarından randevu alınabilir. Üniversite hastaneleri için de benzer durum geçerlidir. MHRS sistemi aile hekimliklerini de içerecek diye bir şart yoktur. Ancak, aile hekiminin uygun gördüğü durumlarda sisteme dahil olan aile hekimlikleri de vardır.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik korumalıdır.