Adana Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuçlarına Ulaşabilmek

Adana Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuç ekranına ulaşabilmek için, sayfanın en üstündeki “Adana Laboratuvar Sonuçları” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Butona tıkladığınızda, Adana ilindeki herhangi (Adana Halk Sağlığı Laboratuvarıyla anlaşması olan) bir aile hekimliği biriminde, yapılmış olan laboratuvar tahlil sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

Tahliller Konusunda Sık Yaptığımız Hatalara Dikkat!

Tahliller konusunda ne yazık ki bazılarımız belki de farkına varmadan hatalı durumlara düşebiliyoruz. Unutmayın ki, tahlil isteme hakkı sadece sizin muayenenizi yapan hekime aittir. Lütfen, kendi sağlığınız için hekiminizin bu hakkına saygı gösterin. Ayrıca, tahlil sonuçlarınızı kendi kendinize değerlendirmeyin. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için “Tahlilleri Kim İster, Kim değerlendirir?” başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

Bu konuda, muayene olma hakkınızı kaybedecek davranışlara da lütfen girmeyin. Kendi kendinize tahlil isteme hatasına düşmeyin.  “Muayene Olma Hakkınız Nedir?” başlıklı yazımda konuyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Tahliller, sizi muayene eden hekim tarafından muayene sonucunuza göre istenir.

Tahliller Hangi Laboratuvarda Çalışılıyor?

Aile hekimliğinde alınmış olan kan örnekleri, aile hekiminizin anlaşması olması durumunda Adana Halk Sağlığı Laboratuvarına gönderilmektedir. Yukarıdaki “Adana Laboratuvar Sonuçları” butonundan Halk Sağlığı Laboratuvarı sonuç ekranına erişim sağlanarak, sonuçlarınızı görebilmeniz sağlanmaktadır.

Bu Ekranda Sadece Aile Hekimliği Sonuçları Mı Görülebiliyor?

Bu ekranda, Adana Halk Sağlığı Laboratuvarında incelemesi yapılmış olan tüm tahlil sonuçlarını görebilirsiniz. Halk Sağlığı Laboratuvarı ile anlaşma yapmış olan tüm kurumların tahlil sonuçları bu ekrana yansımaktadır.

Aile hekimliği birimlerinin çoğu da Halk Sağlığı Laboratuvarı ile anlaşmalı oldukları için bu ekrandan aile hekimliği sonuçlarını  da görebiliyorsunuz.

Toplum Sağlığı Merkezleri gibi kurumlar da kan tahlili istediklerinde, sonuçlarını bu ekrandan görebilirsiniz. Çünkü, Toplum Sağlığı Merkezleri de Halk Sağlığı Laboratuvarlarıyla anlaşma yapmaktadırlar.

Ayrıca, az da olsa bazı Evde Bakım Birimleri Toplum Sağlığı Merkezleri bünyesinde de bulunmaktadır. Böyle durumu olan yani Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Evde Bakım Birimleri tarafından istenmiş olan kan tahlilleri sonuçlarını da, bu ekrandan görebilirsiniz. Hastane bünyesindeki Evde Bakım Birimleri için ise hastanelerin laboratuvar sonuç ekranlarından sonuçlarınızı görebilirsiniz. Yazının başındaki ilgili butonları da inceleyebilirsiniz.

Tahlil Sonuçlarına Ulaşamıyor Musunuz?

Adana ilindeki anlaşmalı bir aile hekimliği biriminde tahlilleriniz yapıldıysa ve Rize Aile Hekimliği laboratuvar sonuç ekranını göremiyorsanız, aşağıdaki işlemleri dikkatlice kontrol ediniz. 

DİKKAT! Burada kastedilen aile hekimliği birimi, Aile Sağlığı Merkezlerindeki aile hekimliği birimidir. Hastanelerde mevcut olan aile hekimlikleri değildir. Hastanedeki bir aile hekimliği polikliniğine başvurduysanız ve sizden kan tahlili istendiyse, bunun için hastanenin web sonuç ekranından sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Tahlil sonuçlarınızı,ilgili sayfaya başarılı bir şekilde yönlendirildiğiniz halde aile hekimliği laboratuvar sonuçları ekranında göremiyorsanız,

  • Öncelikle tabloda seçmiş olduğunuz ilin, sizden tahlil istenilen il olduğundan emin olunuz.
  • Eğer, il seçimi doğruysa, sizden istenilen bilgileri (T.C. Kimlik No gibi) doğru girip girmediğinizi kontrol ediniz.
  • Ayrıca, dikkat etmeniz gereken bir durum da, yukarıdaki tabloda sadece bazı aile hekimliği laboratuvar sonuçları ekranlarının mevcut olduğudur. Hepsi değil.
  • Yukarıdaki tüm işlemlerin doğru olduğunu düşünüyorsanız, aile hekimliği biriminin Halk Sağlığı Laboratuvarıyla anlaşması olduğundan ve kan tahlillerinizin çalışılmak üzere Halk Sağlığı Laboratuvarı’na gönderilmiş olduğundan emin olunuz. Bu durumlar için kendi aile hekiminizden ve/veya İl Sağlık Müdürlüğü’nüzden bilgi alabilirsiniz.
  • Unutulmaması gerekir ki yönlendirdiğimiz sayfaların tarafımızla direk bir ilgisi olmayıp, bu sayfalarla ilgili düzeltme gereken durumlarda sayfa sahibi olan kurumla iletişime geçmek gerekecektir. Bu kurum da genellikle, ilin Sağlık Müdürlüğü’dür. Böyle bir  gereksinim durumunda, ilgili ilin resmi Sağlık Müdürlüğü web sitesine girerek, burada “iletişim” başlığı altındaki kısımda belirtilen iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Eğer sorun laboratuvar sonuç ekranına hiç ulaşamamak ise, sorunun bizim sitemizle ilgili olduğunu düşünüyorsanız[email protected] adresine durumu bildirir bir e-posta gönderebilirsiniz.

Alternatif Tahlil Sonuç Ekranı Var Mı?

Bir şekilde yukarıdaki “Adana Laboratuvar Sonuçları” butonundan sonuç ekranına ulaşamadıysanız, alternatif olarak kendi e-nabız hesabınızdan laboratuvar sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Ancak, bazı durumlarda, e-nabız hesabınıza bazen bu bilgilerin (sizinle ilgili olmayan başka durumlardan dolayı) yansıması gecikebilir veya hiç yansımayabilir.

Saygılarımla.

Please Login to comment
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir