Artvin Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuçları

Laboratuvar Sonuçlarına Ulaşabilmek

Artvin Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuç ekranına ulaşabilmek için, “ARTVİN Laboratuvar Sonuçları” bağlantısına tıklamanız yeterlidir.

Bağlantıya tıkladığınızda, Artvin ilindeki herhangi (Artvin Halk Sağlığı Laboratuvarıyla anlaşması olan) bir aile hekimliği biriminde, alınmış olan tahlilleriniz için ilgili resmi sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfanın girişinde gerekli bilgileri girerek sonuçlarına ulaşabilirsiniz.


Muayene ve Tahlil Konusunda Hataya Düşmeyin!

Tahlil sonuçlarına ulaşabilmeniz için hazırlanmış olan bu yazıda, muayene ve tahlil konusunda yapılmaması gerekenleri de hatırlatmak istedim.

Hekiminize başvurduğunuzda, muayene olma hakkınızı kaybedecek davranışlara lütfen girmeyin. Kendi kendinize tahlil isteme hatasına düşmeyin.  “Muayene Olma Hakkınız Nedir?” başlıklı yazıda konuyla ilgili ayrıntılı bilgi mevcuttur. 


Tahliller konusunda ne yazık ki bazılarımız belki de farkına varmadan hatalı durumlara düşebiliyoruz. Unutmayın ki, tahlil isteme hakkı sadece sizin muayenenizi yapan hekime aittir. Lütfen, kendi sağlığınız için hekiminizin bu hakkına saygı gösterin. Ayrıca, tahlil sonuçlarınızı kendi kendinize değerlendirmeyin. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için “Tahlilleri Kim İster, Kim değerlendirir?” başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Tahliller Hangi Laboratuvarda Çalışılıyor?

Aile hekimliğinde alınmış olan kan örnekleri, aile hekiminizin anlaşması olması durumunda Artvin Halk Sağlığı Laboratuvarına gönderilmektedir. Yukarıdaki “Artvin Laboratuvar Sonuçları” bağlantısından Halk Sağlığı Laboratuvarı sonuç ekranına erişim sağlanarak, sonuçlarınızı görebilmeniz sağlanmaktadır.

Bu Ekranda Sadece Aile Hekimliği Sonuçları Mı Görülebiliyor?

Bu ekranda, Artvin Halk Sağlığı Laboratuvarında incelemesi yapılmış olan tüm tahlil sonuçlarını görebilirsiniz.

Halk Sağlığı Laboratuvarı ile anlaşma yapmış olan tüm kurumların tahlil sonuçları bu ekrana yansımaktadır. Aile hekimliği birimlerinin çoğu da Halk Sağlığı Laboratuvarı ile anlaşmalı oldukları için bu ekrandan aile hekimliği sonuçlarını  da görebiliyorsunuz. Toplum Sağlığı Merkezleri gibi kurumlar da kan tahlili istediklerinde, sonuçlarını bu ekrandan görebilirsiniz. Çünkü, Toplum Sağlığı Merkezleri de Halk Sağlığı Laboratuvarlarıyla anlaşma yapmaktadırlar.

Ayrıca, az da olsa bazı Evde Bakım Birimleri Toplum Sağlığı Merkezleri bünyesinde de bulunmaktadır. Böyle durumu olan yani Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Evde Bakım Birimleri tarafından istenmiş olan kan tahlilleri sonuçlarını da, bu ekrandan görebilirsiniz. Hastane bünyesindeki Evde Bakım Birimleri için ise hastanelerin laboratuvar sonuç ekranlarından sonuçlarınızı görebilirsiniz. Tahlil Sonuçlarına Ulaşamıyor Musunuz?

Artvin ilindeki anlaşmalı bir aile hekimliği biriminde tahlilleriniz yapıldıysa ve Artvin Aile hekimliği laboratuvar sonuç ekranını göremiyorsanız, aşağıdaki işlemleri dikkatlice kontrol ediniz. 

DİKKAT! Burada kastedilen aile hekimliği birimi,Aile Sağlığı Merkezlerindeki aile hekimliği birimidir.Hastanelerde mevcut olan aile hekimlikleri değildir. Hastanedeki bir aile hekimliği polikliniğine başvurduysanız ve sizden kan tahlili istendiyse, bunun için hastanenin web sonuç ekranından veya e-nabız sisteminden sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Tahlil sonuçlarınız için, ilgili sayfaya başarılı bir şekilde yönlendirildiğiniz halde aile hekimliği laboratuvar sonuçları ekranında göremiyorsanız,

  • Öncelikle sizden tahlilin alındığı ili doğru seçmiş olduğunuzdan emin olun. 
  • Eğer, il seçimi doğruysa, sizden istenilen bilgileri (T.C. Kimlik No gibi) doğru girip girmediğinizi kontrol ediniz.
  • Yukarıdaki tüm işlemlerin doğru olduğunu düşünüyorsanız, aile hekimliği biriminin Halk Sağlığı Laboratuvarıyla anlaşması olduğundan ve kan tahlillerinin çalışılmak üzere Halk Sağlığı Laboratuvarı’na gönderilmiş olduğundan emin olunuz. Bu durumdan emin olabilmek için kendi aile hekiminizden ve/veya İl Sağlık Müdürlüğü’nüzden konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.
  • Unutulmaması gerekir ki yönlendirdiğimiz sayfaların tarafımızla direk ilgisi olmayıp, bu sayfalarla ilgili düzeltme gereken durumlarda sayfa sahibi olan kurumla iletişime geçmek gerekecektir. Bu kurum da genellikle, ilin Sağlık Müdürlüğü’dür. Böyle bir  gereksinim durumunda, ilgili ilin resmi Sağlık Müdürlüğü web sitesine girerek, burada “iletişim” başlığı altındaki kısımda belirtilen iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Eğer sorun laboratuvar sonuç ekranına hiç ulaşamamak ise, sorunun bizim sitemizle ilgili olduğunu düşünüyorsanız[email protected] adresine durumu bildirir bir e-posta gönderebilirsiniz.

Tahlil Sonuçlarını Başka Nereden Öğrenebilirim?

Bir şekilde yukarıdaki “Artvin Laboratuvar Sonuçları” bağlantısından sonuç ekranına ulaşamadıysanız, alternatif olarak kendi e-nabız hesabınızdan laboratuvar sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Ancak, bazı durumlarda, e-nabız hesabınıza bu bilgilerin (sizinle ilgili olmayan başka durumlardan dolayı) yansıması gecikebilir veya hiç yansımayabilir.


Hekimsel.com

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll Up
error: İçerik korumalıdır.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x