Covid-19'a karşı riskiniz ne durumda bir ön bilgilendirilme size yapılsın istiyorsanız, bu yazıyı okuyun.

Tanıtım

Yazının son güncellemesi 31 Aralık 2020, güncellemeyi yapan Hekimsel.com

Yeni Korona Virüsü İçin Online Risk Değerlendirme Testi

T.C. Sağlık Bakanlığı Online Covid Testi

Tanıtım

Web Sitesi Üzerinden Covid-19 Riski Hesaplama

T.C Sağlık Bakanlığı online olarak kullanıma sunduğu koronaonlem.saglik.gov.tr sitesini devreye soktu. Bu siteye giriş yaparak kendinizi online Covid-19 testine tabii tutarak, Covid-19 enfeksiyonu açısından kontrolden geçebilirsiniz.

Site Nasıl Çalışıyor

Online Covid-19 testi sitesinde; kişilerin şikayetleri, bulguları ve risk grupları kişilerin verdiği bilgilere göre değerlendirmeye alınmaktadır. Siteye yukarıdaki web adresi üzerinden ulaşılarak, kişisel bilgiler T.C. Sağlık Bakanlığı ile paylaşılmaktadır.

Kişilerin verdikleri bilgilere göre, site sizin yeni korona virüsü açısından risk durumunuzu hesaplamaktadır. Bu hesaplama sonucuna göre gerekirse sizi hastaneye yönlendirebilmektedir.

Sitenin Aydınlatma Metni

İlgili sitenin aydınlatma metni kısmı aşağıda paylaşılmıştır.

Tanıtım

Aydınlatma Metni

Bu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu‘nun (“KVK Kanunu”) 10 uncu maddesi uyarınca hazırlanmıştır.

Veri Sorumlusunun Kimliği

Bu uygulamada işlenen kişisel verileriniz bakımından veri sorumlusu T.C. Sağlık Bakanlığı’dır.

Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları

Bu uygulamada yalnızca; yeni koronavirüs (COVID-19) semptomlarına göre ön değerlendirme yapmak ve yapılan ön değerlendirmenin olumlu çıkması durumunda bir sağlık tesisini ziyaret etmeniz tavsiyesinde bulunmak, ayrıca girilen bilgilerle istatistiki çalışma yapmak amaçlarıyla kimlik bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, IP Adresiniz ve sağlık verileriniz işlenmektedir.

Kişisel Verilerin Aktarımı

Bu uygulamada işlenen kişisel verileriniz, hiçbir amaçla üçüncü taraflara (kişi, kurum ve kuruluşlara) aktarılmamaktadır.

Tanıtım

Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz tamamen otomatik yollarla (bu uygulama aracılığı ile) elde edilmekte olup kişisel verilerinizin işlenmesinin hukuki dayanağı, KVK Kanunu’nun 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca kamu sağlığının korunmasıdır.

İlgili Kişilerin Hakları

KVK Kanunu’nun 11 inci maddesinde yer alan haklarınızı, KVK Kanunu’un 13 üncü maddesi ile Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ‘in (“Veri Sorumlusuna Başvuru Tebliği”) ilgili hükümleri uyarınca Bakanlığımıza başvuru yapmak suretiyle kullanabilirsiniz.

Veri Sorumlusuna Başvuru

KVK Kanunu’nun 13 üncü maddesi uyarınca başvurularınızı, Veri Sorumlusuna Başvuru Tebliği’nin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında öngörülen yöntemlerden herhangi birini kullanmak suretiyle yapabilirsiniz. Yazılı olarak yapacağınız başvuruları “T.C. Sağlık Bakanlığı, Üniversiteler Mahallesi, 6001. Cadde, No:9, Çankaya, Ankara” adresine; Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ile yapacağınız başvuruları ise “[email protected]” adresine iletebilirsiniz.Yukarıdaki Koşulları Kabul Ediyorum

Covid-19 Hakkında Tüm Bilgiler

Ayrıca, Covid-19 enfeksiyonu ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilmek için de sitemizde yer alan Covid-19 yazısını ziyaret edebilirsiniz.

Tanıtım

Bir yorum yapın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Tanıtım