[responsivevoice_button voice=”Turkish Male” buttontext=”Yazıyı Dinle”]

Trabzon aile hekimliği laboratuvar sonuç alanına, bağlantıya tıklanarak erişilebilir. Bu bağlantıyla, Trabzon aile hekimliği laboratuvar arayüzüne yönlendirilirsiniz. Böylece, arayüzde gerekli bilgileri girerek, çözümleme (tahlil) sonuçlarına ulaşabilirsiniz.


Çözümlemeler Hangi Deneyliklerde Çalışılıyor?

Çözümlemeler, genellikle “Halk Sağlığı Laboratuvarında” çalışılmaktadır. Ayrıca, yukarıdaki bağlantıdan, ilgili deneylik sonuç arayüzüne erişim sağlanmaktadır. Ancak, halk sağlığı deneylikleriyle anlaşması olmayan birimler için, anlaşma yaptıkları kurumların sonuç arayüzleri de eklenmektedir.

Çözümleme Sonuçlarını Başka Nereden Öğrenebilirim?

Yukarıdaki bağlantılardan sonuç alanına erişememiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda, e-nabız oturumunuzdan, çözümleme sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Ancak, kimi durumlarda, e-nabız’a bu bilgilerin yansıması gecikir veya hiç yansımaz.

Çözümleme Sonuçlarını Göremezseniz, Gözden Geçirmeniz Gerekenler Nelerdir?


Öncelikle, yazıda adı geçen, aile hekimliği birimi, Aile Sağlığı Merkezlerindeki bireysel yaşatbilge birimidir. Aile hekimliği birimleri, hastanelerde (sayrıyerinde) olan, aile hekimlikleri değildir. Sayrıyerindeki bir aile hekimliği bölümüne başvurduysanız ve sizden çözümleme istendiyse, bunun için sayrıyerinin geçerli ağ alanından veya e-nabız üzerinden sonuçlarınızı görebilirsiniz. Ancak, sonuçlara ulaşmaya çalışırken karşılaştığınız sorunlar için, ilgili başlıkları okuyunuz. Bu başlıklar altındaki yönlendirmeleri uygulayınız. Ancak, yönlendirmeleri uygulayarak, çözüme ulaşamadıysanız, hekimsel ile iletişime geçiniz ([email protected]).

Yaşatbilgenin Sizin İçin İstediği Çözümleme, Nerelerde Yapılabilir?

Yönlendirileceğiniz bağlantıda, aradığınız çözümleme türünün, hangi kurumlarda yapılabildiği konusunda, bireylerin bilgilendirilmesi amaçlanmıştır. Burada paylaşılan bilgiler, geçici içerik çözümleme gereçleri yokluğu gibi durumlarda, çözümleme yapılamamasını öngöremez.

Çözümleme Sonuç Alanı Açılmıyorsa

Bağlantıya tıklandığında, yeni alan açılmadıysa, sorun hekimsel kökenli olabilir. Ayrıca, yönlendirilme yapılan alanın bilgileri değiştiğinde de benzer sorun ortaya çıkar. Bu tür durumlar için, hekimsel ile iletişime ([email protected]) geçebilirsiniz.

Çözümleme Alanı Açılıyor, Doğru Bilgi Girilse De Yanlış Giriş Diyorsa?

Yönlendirme yapılıyor, gerekli bilgileri doğru girseniz de, yanlış bilgi girildiği belirtiliyorsa, aile hekimliği biriminde daha önce çözümleme yaptırmamış olabilirsiniz.

Çözümleme Sonuç Alanı Açılıyor Ama, Sonuçlar Düzgün Görülemiyorsa?

Yönlendirme yapılıyor ama, açılan alanda sonuçlar düzgün görülemiyor. Bu durum genellikle, yönlendirilmiş olduğunuz alanın özellikleri ile ilgilidir. Ayrıca, bu durum özellikle akıllı telefonlar gibi küçük aygıtlarda ortaya çıkmaktadır. Eğer, ios işletim dizgeli bir aygıtta böyle bir sorun yaşarsanız, şunları gözden geçirin. Safari tarayıcısında sorun oluşuyorsa, masaüstü görünüme geçerek deneyin. Ancak, herhangi bir değişiklik olmazsa, chrome tarayıcı indirerek, masaüstü görünümünde yeniden deneyin. En iyi sonuçlar chrome veya firefox tarayıcılarla elde edilmektedir. Android işletim dizgeli bir aygıtta aynı sorunu yaşıyorsanız, chrome tarayıcıda masaüstü görünüme geçin.


Yönlendirildiğiniz Alanda Sonuçlarınız Yoksa

  • Öncelikle, sizden içeriğin alındığı ili, doğru seçmiş olduğunuzu gözden geçirin. 
  • Ancak, il seçimi doğruysa, istenilen bilgileri doğru girip girmediğinizi gözden geçirin.
  • Ayrıca, aile hekimliği biriminin halk sağlığı deneyliğiyle anlaşması olduğundan emin olun. Bunun için, kendi bireysel yaşatbilgenizle görüşün.
  • Yönlendirdiğiniz alanların hekimsel ile doğrudan ilgisi olmadığını unutmayın. Bu nedenle, alanlarla ilgili düzeltme gereken durumlarda, alanın kullanıcısı olan kurumla iletişime geçmek gerekecektir. Bu kurum da genellikle, ilin sağlık yöneticiliğidir. Böyle bir durumda, ilgili ilin sağlık yöneticiliğinin geçerli ağ alanına girerek, burada “iletişim” başlığı altındaki bölümde belirtilen iletişim yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Ancak, yine de sorunun hekimsel ile ilgili olduğunu düşünüyorsanız[email protected]‘a ileti gönderebilirsiniz. Ayrıca, iletiyi gönderirken, hangi ilin sonuç alanına ulaşamadığınızı iletinizde belirtiniz. Aradığınız ilin bireysel yaşatbilge sonuçları hekimselde yoksa, bildiğiniz bağlantıları da gönderebilirsiniz.

Yazıda Kullanılan Görseller

Yazıda kullanılan görseller, Pixabay aracılığıyla “Ticari kullanım için ücretsizdir. Atıfta bulunulmasına gerek yoktur.” yetki belgesiyle yazıda kullanılmaktadır. Bu yazının, öne çıkan görselini martin Andreu Pixabay‘a yükledi. “Sağlık İncelemesinden Doğru Yararlanın” görselini, Clker-Free-Vector-Images Pixabay‘a yükledi. “Çözümlemeyi Kim İster, Sonuçları Kim Değerlendirir?” görselini, Clker-Free-Vector-Images Pixabay‘a yükledi. “Kimi İllerin Aile Hekimliği Çözümleme Sonuçları” görselini, Clker-Free-Vector-Images Pixabay‘a yükledi.

2 thoughts on “Trabzon Aile Hekimliği Laboratuvar Sonuçları”

  1. mehmet cemal gültekin

    fatih asm den yaptırdığımız tahlil sonuçlarını göremiyorum.sistem sürekli şifre istiyor.ancak şifre alamıyorum.

    1. Geri bildirim için teşekkürler. Mevcut bağlantı güncellendi. Artık, aile hekimliği sonuç sistemine şifresiz girebilirsiniz. Ancak, barkod numarası istiyor. Kendi tahlil sonuçlarınızı arıyorsanız e-nabız üzerinden tahlil sonuçlarınızı daha kolay görebilirsiniz.

Bir yorum yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.